کد خبر: ۵۲۱۰۶۹
زمان انتشار: ۱۳:۴۶     ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: میانگین عمر جامعه ایرانی بعد از انقلاب از ۵۷ سال به ۷۷ سال رسیده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، صولت مرتضوی در مراسم افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی کرمانشاه که در بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد اظهار داشت: هرچند مدت زمان کمی از سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه می‌گذرد اما تحقق مصوبات سفر در بخش بهداشت و درمان ستودنی است و امید دارم در سایر بخش‌ها نیز با همین سرعت اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه امید دارم شاخص‌هایی که با متوسط کشوری فاصله دارد با همت استاندار و همکاران به متوسط کشوری و حتی بهتر برسد عنوان کرد: استان کرمانشاه موصوف به صفت انقلابی‌گری است و قبل از انقلاب شخصیت‌های برجسته‌ای در استان برق‌دار جریان انقلاب بودند و بعد از انقلاب نیز در دوران دفاع مقدس در بی نشانی نام و نشان گرفتند و سرانه شهدای این استان از میانگین کشوری بالاتر است.

مرتضوی با بیان اینکه امید داریم با همت مسئولان غبار محرومیت از چهره این استان زدوده شود گفت: یکی از شاخص‌های انقلاب اسلامی بهداشت ‌و درمان است. قبل از انقلاب متوسط عمر جامعه ایرانی 57 سال بود ‌و اکنون به بالاتر از 77 سال رسیده است.‌   

وی گفت: امروز پزشکان حاذق با تجهیزات بسیار پیشرفته سبب ساز حیات مجدد انسان‌ها به لطف خداوند هستند و جمهوری اسلامی موضوع بهداشت ‌و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار همه‌گیری را مدیریت کرد.

مرتضوی افزود: در حوزه درمان خدمات درمانی ما در دورترین نقاط کشور با ارزان‌ترین قیمت و گاهی به رایگان برای بیماران ارائه می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: 45 میلیون نفر در کشور بیمه شده تأمین اجتماعی هستند و مابقی جمعیت کشور و سایر صندوق‌های بیمه‌ای نیز مزید بر این آمارند و در ایران اسلامی هرکسی اراده کند تحت پوشش بیمه قرار گیرد زمینه فراهم است.

وی گفت: انجام جراحی‌های بزرگ در طول 44 سال بعد از انقلاب بیش از 20 سال نرخ متوسط عمر جامعه ایرانی را افزایش داده و به بیان دیگر هر سال نیم سال افزوده شده است.

مرتضوی افزود: سالانه 200 بیمار خارجی برای اعمال جراحی دشوار قلبی، مغزی و کلیوی به ایران مراجعه می‌کنند.

وی گفت: این استان در زمینه خدمات تخصصی مرکز غرب کشور است و این بستر برای بیماران به برکت خون شهدا ‌و خدمات مدیران و هدایت رهبری فراهم شده است. 

مرتضوی با اشاره به اینکه تمام این خدمات در بستر امنیت است که به برکت خون شهدا به دست آمده است گفت: شهدای ما در حوادث اخیر مظلومانه جان دادند تا عزت ایران اسلامی و مردم ایران باقی بماند.

وی بیان کرد: در سفر رئیس جمهور 150 طرح توسعه‌ای و تکمیلی در حوزه بهداشت ‌و درمان تصویب شد که بخشی امروز افتتاح شد و امید داریم در چهار سال اول دولت آیت‌الله رئیسی شاهد ایفای تمامی تعهدات باشیم و مردم این استان شاهد خدمات آسانتر باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها