کد خبر: ۵۲۱۶۶۴
زمان انتشار: ۱۲:۱۹     ۰۱ اسفند ۱۴۰۱
درحالی که از روز گذشته شائبه حضور مدارس خیرساز در لیست مولدسازی اموال دولت بین برخی خیرین ایجاد شده است، رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که این مدارس در لیست طرح‌هایی قرار گرفته‌اند که باید تکمیل شوند و به‌هیچ وجه قصد فروش یا تهاتر آن‌ها وجود ندارد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، پس از آنکه جزئیات طرح مولدسازی املاک مازاد دولت اعلام شد، دو وزرات خانه جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش لیست امول مازاد خود را اعلام کرده و این لیست در سامانه  www.pga.ipo.ir در اختیار عموم مردم قرار گرفت. پس از آن و از روز گذشته شائبه قرار گرفتن مدارس خیرین در لیست مولدسازی از سوی برخی خیران و در شبکه‌های اجتماعی، مطرح شده و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده بود. به طوریکه یکی از موسسه‌های خیریه در نامه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش نگرانی خیرین را در این مورد مطرح کرد.

به نظر می‌رسد سوتفاهم‌هایی در این ماجرا ایجاد شده که با بررسی سامانه مولدسازی شفاف می‌شود. چراکه یک بخش از این سامانه متعلق به دارایی‌های مازاد مصوب و یک بخش نیز متعلق به پروژه‌های تکمیلی است و لیست مدارس مذکور در بخش پروژه‌های تکمیلی قرار گرفته که قرار است تا در آینده تکمیل شوند.

در این راستا، حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز به ایسنا توضیح داد: برای اینکه ماجرا شفاف و مشخص باشد که منابع حاصل از  املاک مازاد صرف هزینه‌های جاری نمی‌شود، در سامانه پروژه‌هایی که قرار است منابع در آنجا هزینه شود نیز مشخص شده است. مدارس خیرساز نیز در لیست این پروژه‌ها قرار گرفته و قرار است با این منبع تکمیل شوند. بنابراین این مدارس مازاد نیستند و خیرین به اشتباه گمان کردند مازاد هستند.

از سوی دیگر دبیرخانه اجرایی مولد سازی املاک مازاد وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که هیچ ملک خیرسازی در طرح مولدسازی قرار نگرفته است. املاکی که مالکیت آن به نام دولت و دولتی‌­ساز نباشد اساساً نمی‌­تواند در مسیر مولدسازی قرار بگیرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها