کد خبر: ۵۲۱۷۲۸
زمان انتشار: ۱۱:۱۳     ۰۲ اسفند ۱۴۰۱
وزیر ارتباطات:
وزیر ارتباطات گفت: در یکسال اخیر با همت رئیس جمهور، شورای عالی فضایی احیاء شد و ما در یک سال گذشته ۶ پرتاب داشتیم که در تاریخ فضایی کشور بی سابقه بوده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم،  عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درنهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت گفت: یک اتفاق بزرگی که امسال رخ داد، آرزویی که شاید در یک و دو دهه گذشته، وجود داشت. به معنای واقعی کلمه پنجره خدمات دولت راه اندازی شد تا زمانی که مردم مراجعه می‌کنند به تمام خدمات دولت دسترسی داشته باشند. قدم اول این کار در سال 1401 برداشته شد.

وی ادامه داد: در قانون بودجه این موضوع تبدیل به تکلیف دستگاه‌ها شد و با همکاری خوبی که دستگاه‌ها داشتند حدود 93 درصد دستگاه‌های مشمول به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده اند و اکنون نزدیک به 3 هزار خدمات دولتی از طریق این پنجره ارائه می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حوزه صنعت فضایی که جزو حوزه‌های کاری وزارت ارتباطات است در یکسال اخیر با همت رئیس جمهور، شورای عالی فضایی احیا شد و دو جلسه نیز تشکیل داده اند، ما در در یک سال گذشت 6 پرتاب داشتیم که در تاریخ فضایی کشور بی سابقه بوده است.

وی اعلام کرد: مردم به مرور طعم شیرین فناوری سرعت اینترنت را خواهند چشید. کمک به زیرساخت اعتباری کشور بسیار مهم است و اپراتور‌ها باید در نظر بگیرند که سرمایه‌گذاری‌ها در دراز مدت، سودآور خواهد بود.

زارع‌پور گفت: «فناوری اطلاعات» در همه حوزه‌ها، حتی دامپروری وارد شده تا زندگی را برای مردم جهان آسان‌تر کند.

وی افزود: سهم اقتصاد دیجیتال در ایران در زمان شروع دولت حدود 6.4 درصد بود و هم‌اکنون به 7.4 درصد رسیده است.

وزیر ارتباطات گفت: پیش‌بینی می‌شود زودتر از برنامه توسعه کشور که گفته شده تا 1404 این عدد به 10 درصد برسد، تا پایان دولت بتوانیم به سهم 10 درصدی دست پیدا کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها