کد خبر: ۵۲۱۸۱۳
زمان انتشار: ۱۲:۵۸     ۰۳ اسفند ۱۴۰۱
سازمان حمایت در جدیدترین موضع گیری خود برای تغییرات قیمت لوازم خانگی باز تأکید کرده است: تولیدکنندگان لوازم خانگی مجوزی برای افزایش قیمت دریافت نکرده‌اند و واحد‌هایی که خودسرانه افزایش قیمت داده‌اند، ملزم به برگرداندن قیمت‌ها شده‌اند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل ازتسنیم، در طول چند ماه اخیر تعدادی از تولیدکنندگان بزرگ لوازم خانگی به صورت خودسرانه نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کردند و بازار در شرایط رکود شاهد تغییرات قیمتی انواع محصولات لوازم خانگی در این شرکت های بزرگ شد. هرچند هنوز رونقی در بازار وجود ندارد و این افزایش قیمت‌ها نتوانسته امتیاز مثبتی برای تولیدکنندگان داشته باشد اما مسئولان سازمان حمایت در واکنش به این موضوع اعلام کردند قرار است با متخلفین برخورد شده و حتی جرایمی هم برای تولیدکنندگان متخلف در نظر گرفته شده که ملزم به پرداخت آن هستند. 

در حال حاضر یک ماهی از اظهارنظر مسئولین مبنی بر تخلف افزایش قیمت لوازم خانگی و حتی اعمال جریمه‌ها برای تولیدکنندگان متخلف می‌گذرد اما هنوز خبری از برگشت قیمت ها به قبل نیست و فقط بازار با حجم زیادی از کالاهایی روبروست که خریداری ندارد ولی هر روز گران‌تر می شود.

نکته مهم اینجاست سازمان حمایت در جدیدترین موضع گیری خود برای تغییرات قیمت لوازم خانگی باز تأکید کرده است: تولیدکنندگان لوازم خانگی مجوزی برای افزایش قیمت دریافت نکرده‌اند و واحد‌هایی که خودسرانه افزایش قیمت داده‌اند، ملزم به برگرداندن قیمت‌ها شده‌اند.

البته اعلام شده که در راستای ساماندهی بازار اقلام خانگی، دستورالعمل ساماندهی بازار محصولات مذکور به سازمانهای صمت استانها ابلاغ و بر رصد و پایش مداوم و نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی ، توزیعی ، نمایندگیهای فروش و واحدهای صنفی این قبیل محصولات از حیث احتکار ، عدم عرضه و افزایش قیمت تاکید شد. لذا در صورت مشاهده هرگونه تخلف با موارد وفق قانون برخورد می شود.

از هموطنان درخواست می شود ، هرگونه تخلف گرانفروشی را از طریق سامانه و تلفن 124 به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و یا سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور گزارش دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

 با توجه به این اظهارنظرها باید دید آیا بازار شاهد کاهش قیمت در بخش لوازم خانگی است یا با روند صعودی قیمت دلار در بازار باید در انتظار لیست جدید شرکت ها در تغییرات قیمت انواع محصولات باشیم.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها