کد خبر: ۵۲۲۸۷۴
زمان انتشار: ۱۴:۰۵     ۰۱ فروردين ۱۴۰۲
اژه‌ای تاکید کرد:
رئیس قوه قضائیه گفت: در سال ۱۴۰۲ قصد داریم در راستای تأمین امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید، انسداد گلوگاه‌ها و بسترهای فساد، مبارزه با فساد در همه ساحت‌ها، اصلاح رویه‌های فسادزا و مشکل‌دار، احیای حقوق عامه گام برداریم.

به گزارش پایگاه 598، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای؛ رئیس قوه قضائیه در پیامی فرا رسیدن سال 1402 و نوروز باستانی را تبریک گفت.

پیام نوروزی رئیس قوه قضائیه به شرح زیر است:

یا مقلّب القلوب والابصار، یا مدبّر اللیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال

با توسل به ساحت قدسی حضرت بقیة‌الله‌الاعظم (روحی و ارواحنا له الفداء)، نوروز 1402 را که با ایام پایانی و پرفضیلت شعبان المعظم و آغاز ماه مبارک رمضان، تقارن یافته، تبریک و تهنیت عرض نموده و این تطابق و پیوستگی نوروز و بهار طبیعت با رمضان‌الکریم ، بهار قرآن و ماه پاداش و انابه و مغفرت و مواسات را به فال نیک گرفته و از درگاه احدیت تفضل و ریزش وفور نعماتش را بر امت اسلام و ملت مؤمن و  صبور ایران اسلامی مسئلت دارم.

مردم عزیز ایران در سال سپری شده نیز همچون تمامی مقاطع تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی، مجاهدت و حمیّت خود در دفاع از ارزش‌های الهی را به رخ همگان کشیدند و الحق به اثبات رساندند که تحت زعامت رهبری حکیم و بصیر انقلاب اسلامی، در برابر تهاجم ترکیبی دشمنان و بدخواهان، مقاوم و سدید و راست قامت هستند و پیوندشان با آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی ، ناگسستنی و غیرقابل انقطاع است.  

بدون تردید، این مقاومت و صلابت ملت پرتجربه ایران اسلامی، نعمت و موهبتی بزرگ است که سزاوار قدردانی عملی از ناحیه مسئولان می‌باشد؛ لهذا قوه قضاییه  بر خود فرض و واجب می‌داند که در سال جدید، عزم و جهد خود را در خدمت‌رسانی صادقانه و خالصانه به مردم دوچندان و مضاعف گرداند.

دستگاه قضایی در سالی که گذشت در مقوله‌ها و زمینه‌هایی نظیر تأمین امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید، انسداد گلوگاه‌ها و بسترهای فساد، مبارزه با فساد در همه ساحت ها، اصلاح رویه‌های فسادزا و مشکل‌دار، احیای حقوق عامه ، مقابله با متعدیان به منابع طبیعی، صیانت از بیت المال و تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی و گمرکات، هوشمندسازی رویه‌های قضایی، بازاجتماعی کردن زندانیان و ... گام‌های مؤثری را برداشت.

در سال جدید نیز با استعانت از پروردگار متعال درصدد هستیم در راستای پیشبرد موضوعات صدرالاشاره با عزمی جزم‌تر و اهتمامی بیشتر، گام برداریم تا حلاوت عدالت‌گستری را بیش از پیش بر کام مردم گرانقدر ایران اسلامی بچشانیم.

همچنین در سال 1402 که مبتنی بر اولویت‌های کلان کشور از سوی رهبری فرزانه انقلاب با عنوان سال  «مهار تورم‌ و رشد تولید» نامگذاری شده است مصمم هستیم برنامه‌ها و تدابیر طراحی شده خود را در راستای حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و تأمین امنیت سرمایه‌گذاری در کشور و کمک به دولت در مهار تورم را با قوت و اهتمامی بیشتر پی بگیریم تا کنشگران عرصه تولید و اقتصاد که دل در گروی تعالی ایران عزیز دارند، در فضای مساعدتری به پیشبرد اهداف خود مبادرت ورزند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها