کد خبر: ۵۲۲۹۷۷
زمان انتشار: ۱۵:۴۶     ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم خبر داد؛
معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم گفت: از ۲۴ اسفندماه سال قبل تا ۴فروردین امسال بیش از ۲ میلیون نفر وارد شهر قم شدند که این آمار افزایش ۷ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه 598، ابوالقاسم مقیمی صبح شنبه در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نوروزی ۱۴۰۲ که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی برگزار شد اظهار داشت: از بهمن ماه سال گذشته ستاد خدمات سفر در استان قم فعالیت خود را با توجه به در پیش بودن نیمه شعبان آغاز کرد و تمهیدات لازم از آن زمان برای ایام نوروز نیز اندیشیده شده بود.

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم اظهار داشت: بیش از ۲ میلیون و ۲۱۶ هزار دستگاه خودرو بر اساس آمار اداره کل حمل و نقل جاده‌ای از ۲۴ اسفندماه سال قبل تا ۴ فروردین ماه سال جاری وارد استان قم شدند.

مقیمی بیان داشت: در این مدت بیش از ۲ میلیون نفر وارد شهر مقدس قم شدند که این آمار افزایش ۷ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

وی افزود: در بازرسی‌های صورت گرفته از سوی بخش‌های مختلف نظارتی مجموعاً ۲۴۸۱ بازرسی داشتیم که در این مدت ۱۴ مرکز متخلف پلمب و حدود ۱۶ میلیارد ریال جزای نقدی برای متخلفان صادر شده است.

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم با اشاره به میزان تصادفات در محورهای استان قم نیز عنوان داشت: از تاریخ ۲۴ اسفندماه سال گذشته تاکنون در حوزه تصادفات برون شهری تاکنون شش نفر جان خود را در محورهای استان قم از دست دادند.

افزایش ۶۷ درصدی تصادفات در محورهای قم

مقیمی ادامه داد: آمار تصادفات در محورهای استان قم نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد افزایش داشته که دلیل آن خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری قم همچنین بیان داشت: تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در اقامتگاه‌های حرم مطهر، مقدس جمکران، مساجد، حسینیه‌ها و کمپ‌های بوستان‌ها و ورزشگاه‌ها اسکان یافتند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها