کد خبر: ۵۲۳۰۴۶
زمان انتشار: ۱۵:۱۰     ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
سفیر ایران خبر داد؛
سفیر ایران در کنیا از احتمال حضور تیم ملی فوتبال ایران در این کشور آفریقایی و برپایی یک تورنمنت تدارکاتی خبر داد!

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، تیم‌های ملی فوتبال ایران و کنیا فردا سه شنبه در دیداری تدارکاتی به مصاف هم خواهند رفت. این مسابقه از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.

تیم ملی کنیا روز گذشته به ایران رسید و تمرین سبکی را در کمپ تیم‌های ملی برگزار کرد. کنیا در حالی به ایران سفر کرد که جعفر برمکی سفیر ایران در کنیا این تیم را در فرودگاه به سمت تهران بدرقه کرد.

برمکی با مرور خاطراتش در ارتباط با تیم ملی گفت: در واقع حدود ۲۵ سال پیش بود که من برای یک مأموریت دیگر اینجا بودم. آن موقع (سال ۱۹۹۷) تیم کنیا را به ایران فرستادیم و آنها در ایران یک مسابقه برگزار کردند.

ایران در آن بازی دوستانه ۳ بر صفر کنیا را شکست داد. دومین دیدار آنها در ۱۴ مارس ۲۰۰۹ در یک مسابقه دوستانه دیگر در تهران بود که ایران با یک گل پیروز شد.

سفیر ایران در کنیا به تلاش‌ها برای برگزاری این بازی در روز هشتم فروردین هم اشاره کرد و در ادامه از احتمال دعوت تیم ملی ایران به کنیا در ماه‌های آینده خبر داد.

برمکی تصریح کرد: من با فدراسیون فوتبال ایران در ارتباط بودم. شاید اردوی تیم ایران را در اینجا (کنیا) برگزار کنیم و چند بازی دوستانه با کنیا و چند تیم آفریقایی دیگر داشته باشیم. ما می‌توانیم روی آن کار کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها