کد خبر: ۵۲۳۲۳۴
زمان انتشار: ۱۲:۳۶     ۱۵ فروردين ۱۴۰۲

بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی در سال 1402 چیست؟

بررسی بهترین بیمه تکمیلی برای دندان پزشکی

هزینه‌‌‌های درمان همیشه یکی از دغدغه‌‌‌های افرادی است که هیچ پشتوانه‌ای مالی ندارند. بهتر است بدانید که درصد بالایی از این هزینه‌‌‌ها برای بستری و هزینه‌‌‌ کارهای دندانپزشکی انجام می‌شود. در برخی مواقع هزینه خدمات دندانپزشکی به قدری سنگین می‌شود که افراد ترجیح می‌دهند درد و پوسیدگی دندان را تحمل کنند. آیا راه حلی برای کاهش هزینه‌‌‌ها دندانپزشکی وجود دارد؟ پاسخ این سوال بله است. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد کاهش هزینه‌‌‌ها دندانپزشکی و بهترین بیمه دندانپزشکی توضیح دهیم.

پوشش دندانپزشکی در بیمه درمانی پایه چگونه است؟

بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح جزو بیمه‌‌‌های درمانی است که درمان و هزینه دندانپزشکی را تا حدودی پوشش می‌دهد. بخشی از خدمات پایه دندانپزشکی با تعرفه‌‌‌های پایین انجام می‌شود.در برخی از موارد هزینه کشیدن دندان بدون پرداخت هزینه انجام خواهد شد.

توجه کنید که خدمات بیمه دندانپزشکی تامین اجتماعی در بیمه پایه درمانی بسیار اندک است و نمی‌تواند پاسخگوی بسیاری از هزینه‌ها و درمان باشد، حتی در برخی از مراکز درمانی به قدری ازدحام و شلوغی وجود دارد که ممکن است این درمان زمانبر شود و شما را کلافه کند.

فاکتورهای انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی

شرکت‌های بیمه در این زمان می‌توانند پشتیبان بسیار مناسبی باشند. از این جهت که با ارائه خدمات در مراکز درمانی خصوصی و نیمه خصوصی از هدر رفت زمان شما جلوگیری می‌کنند و در حین حال، هزینه‌‌‌های بیشتری را هم پوشش می‌دهند.

بیمه دندان پزشکی در بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

شورای عالی بیمه، خدمات درمانی و تعهدات دندانپزشکی سازمان‌های بیمه‌گر را تعیین می‌کند. سازمان بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت جزو این سازمان‌های بیمه‌‌ای است. پوشش عادی بیمه تامین اجتماعی شامل کشیدن، پر کردن معمولی و جرم گیری است. پوشش‌های ارائه شده در بیمه تکمیلی دندانپزشکی  تامین اجتماعی عبارتند از:

 • خدمات ویزیت (معاینه و تشخیص، تجویز دارو، اعزام به رادیولوژی و درخواست آزمایش)
 • رادیوگرافی تک‌دندان (گرافی‌پری اپیکال یا بایت وینگ)
 • کشیدن دندان قدامی، کشیدن دندان خلفی، کشیدن دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته در نسج نرم
 • جراحی دندان نهفته در نسج سخت
 • جرمگیری بالای لثه
 • جرمگیری زیرلثه
 • بروساژ هر فک ( نوعی جرم گیری )
 • پرکردن تک سطحی
 • ترمیم دندان

بررسی بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی در سال 1402 چیست؟

بیمه تکمیلی دندان پزشکی

همانطور که در قسمت بالا مشاهده کردید، در بیمه پایه درمانی فقط برخی از هزینه‌ها و درمان تحت پوشش قرار می‌گیرند. برای جبران هزینه‌‌‌های بیشتر بهتر است از بیمه تکمیلی دندان پزشکی استفاده کنید.

اهمیت تهیه بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما به درمان نیاز دارید و به طور متوسط هر فرد ایرانی حداقل ۲ دندان پوسیده نیاز به درمان دارد. برای جبران هزینه و داشتن یک پشتوانه، انتخاب بیمه تکمیلی می‌تواند تا حدود زیادی از پوسیدگی سایر دندان‌های شما جلوگیری کند. همچنین هزینه بسیاری از درمان‌های دیگر را هم پرداخت کند.

بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی در سال 1402 چیست؟

پوشش‌های بیمه تکمیلی دندان پزشکی

بیمه درمان تکمیلی گروهی معمولا به شکل قراردادی بین نهاد یا سازمان متقاضی بیمه و شرکت بیمه ثبت می‌شود. این بیمه شرایط و پوشش‌های آن بر اساس توافق دوجانبه‌ی طرفین مشخص می‌شود. سقف تعهدات و پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی ثابت است و تنها چند شرکت محدود بیمه درمان تکمیلی را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند.

پوشش دندانپزشکی برای اکثر افراد از مهم‌ترین عوامل در خرید بیمه تکمیلی است. دندانپزشکی یکی ازپوشش‌های بیمه درمان تکمیلی است که برای استفاده از آن باید ابتدا این بیمه‌نامه را خریداری کنید. بیمه سامان، sos و بیمه تعاون ازشرکت‌هایی هستند که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند.

نکات مهم هنگام خرید بهترین بیمه دندان پزشکی

اگر بیمه‌‌گزار به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت بیمه مراجعه کند، به راحتی و تا سقف تعهدات این بیمه‌نامه از خدمات بهره‌مند خواهد شد و هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد. البته که با پر شدن سقف تعهدات بیمه دندانپزشکی باید هزینه‌‌‌های مربوطه را پرداخت کرد.

 • بیمه‌شده می‌تواند به مراکز درمانی مختلف مراجعه کند و با پرداخت هزینه امور درمانی خود را انجام دهد و بعد از آن مدارک لازم را به شرکت بیمه تحویل دهد و با توجه به تعهدات و پوشش‌های بیمه‌گر، هزینه خود را دریافت کند.
 • نکته مهم این است که بیمه‌شده باید برای استفاده از پوشش‌های بیمه دندانپزشکی، عکس قبل و بعد از درمان دندان خود را به شرکت بیمه تحویل دهد.

کدام بیمه تکمیلی بهترین بیمه دندانپزشکی است؟

برای استفاده از خدمات درمان دندان پزشکی ابتدا باید بیمه درمان تکمیلی را تهیه کنید و تحت پوشش‌های این بیمه‌نامه قرار بگیرید. شرکت‌های بیمه درمان تکمیلی معمولا در قالب بیمه‌‌‌های گروهی و بیمه درمان تکمیلی خانواده ارائه می‌شوند. برای خرید بیمه تکمیلی آنلاین  با ارزان ترین قیمت به https://bimeh.com/health  مراجعه نمایید.

هنگامی ‌که قصد تهیه و خرید بیمه تکمیلی دنداپزشکی را دارید باید بهترین بیمه دندانپزشکی را انتخاب کنید تا از پوشش‌های گوناگون این بیمه‌نامه بهره‌مند شوید.

مدارک لازم برای پرداخت خسارت دندانپزشکی

برای بسیاری از افراد، پوشش دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین عوامل خرید بیمه درمان تکمیلی است. با توجه به این موضوع در ابتدا باید بیمه‌نامه را تهیه کنید تا تحت پوشش بهترین بیمه دندانپزشکی قرار بگیرید. بعد از عقد قرارداد و استفاده از خدمات درمانی دندانپزشکی، برای جبران هزینه‌ها باید مدارک را به شرکت بیمه ارائه کرد تا خسارت پرداخت شود.

این مدارک به شرح زیر است:

 • فاکتور هزینه دندانپزشکی بدون هیچ خط خوردگی و به صورت خوانا ارائه شود.
 • نام و نام خانوادگی بیمار به همراه تاریخ و مهر دکتر معالج در دستور پزشک درج شود.
 • نام درمان به صورت کامل و واضح نوشته شود. در صورت مبهم بودن این موضوع، کارشناس بیمه با توجه به استنباط خود هزینه درمان را پرداخت می‌کند.
 • شماره دندان در دستور پزشک و سایر فاکتورها باید قید شود.
 • در موارد عصب کشی، تعداد کانال و در موارد پر کردن، سطح و نوع مواد باید نوشته شود.
 • هنگام پرداخت خسارت، متخصص و عمومی‌ بودن پزشک اهمیت دارد.
 • برای کشیدن بیش از دو دندان، ترمیم بیش از دو دندان، عصب کشی، ایمپلنت، بریج، پارسیل، جراحی‌های دندان در نسج نرم و سخت و روکش دندان باید عکس قبل و بعد دندان همراه مدارک دیگر ارائه شود.
 • توجه کنید که نایت گارد، چسباندن روکش، خارج کردن روکش قبلی، بخیه، کف بندی، بلیچینگ، فضانگهدار، روکش تمام پرسلن و اورتودنسی جزو خدمات دندانپزشکی و تعهدات برخی از بیمه‌‌‌های تکمیلی قرار نمی‌گیرند.

هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی جزو پوشش‌های بیمه تکمیلی گروهی قرار می‌گیرد که می‌توان آن را جزو بهترین بیمه دندانپزشکی دانست. ارتودنسی یکی از اساسی‌ترین نیازهایی است که برای زیبایی و سلامت دهان و دندان لازم است. با این روش می‌توان زیبایی لبخند خود را بیشتر کنید.

البته که هزینه‌‌‌ها ارتودنسی بسیار بالا است و برخی از شرکت‌های بیمه‌‌ای این پوشش را ارائه می‌کنند. بهترین بیمه دندانپزشکی توسط بهترین شرکت‌های بیمه‌ ارائه می‌شود که بیشتر هزینه و درمان‌های مرتبط با دندانپزشکی را پرداخت می‌کنند.

برای استفاده از پوشش ارتودنسی در بیمه تکمیلی گروهی، باید از شرکت‌های بیمه مانند: البرز، آسیا، دانا و نوین این بیمه‌نامه را تهیه کنید. البته بهتر است که اگر شرکت بیمه‌‌ای خاصی را مد نظر دارید با مشاوره‌‌‌های بیمه‌‌ای در ارتباط باشید تا سوالات شما را پاسخ دهند.

خرید بیمه دندان پزشکی از بیمه دات کام

به طور کلی شرکت‌های بیمه‌‌ای که بیمه تکمیلی را ارائه می‌کنند، می‌توانند بهترین بیمه دندانپزشکی را در اختیار بیمه‌‌گزار قرار دهند. خدمات گوناگونی که شرکت‌های بیمه تحت پوشش قرار می‌دهند، می‌تواند تا حدود زیادی هزینه‌ها را کاهش دهد.

خرید بیمه دندانپزشکی موجب می‌شود افراد در مواقع مورد نیاز برای دریافت خدمات دندان پزشکی نگران هزینه‌های سرسام آور آن نباشند. تفاوتی ندارد بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی یا بیمه گروهی تکمیلی دندان پزشکی را تهیه کنید، به هر حال شما از خدمات دندان پزشکی تحت پوشش بیمه برخوردار خواهید شد. سایر موارد به شرایط شما، حق بیمه پرداختی و پوشش‌های بیمه‌ای که تهیه کرده‌اید بستگی دارد. در نهایت بیمه‌های دندان پزشکی امکانات خوبی را برای بیمه‌گزاران فراهم می‌کنند. استفاده از خدمات دندانپزشکی با بیمه تکمیلی باعث می‌شود خدمات بیشتری را در مواقع مورد نیاز دریافت کنید.

اگر می‌خواهید برای خرید بیمه تکمیلی دندانپزشکی اقدام کنید و نمی‌دانید این بیمه‌نامه را چگونه و از کجا تهیه کنید ما شما را راهنمایی می‌کنیم. ابتدا وارد سایت بیمه دات کام شوید روی گزینه محصولات کلیک کنید، با انتخاب گزینه درمان اطلاعات خواسته شـده را وارد کنید، با زدن دکمه مرحله بعد می‌توانید از بین شرکت‌های لیست شده شرکتی که متناسب با شرایط شما است انتخاب کنید و سپس بیمه مورد نظر خود را خریداری نمایید. بعد از بررسی و مقایسه شرایط بیمه‌های مختلف با شرایط خودتان می‌توانید بهترین بیمه برای دندان پزشکی را تهیه نمایید.

برگرفته از سایت بیمه (https://bimeh.com)

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها