کد خبر: ۵۲۳۹۲۹
زمان انتشار: ۱۰:۲۲     ۳۱ فروردين ۱۴۰۲
بیانات گهربارروز گذشته ولی امر مسلمین درخصوص بحث رفراندوم، مشتی دندان شکن بر ارکان ذهن پریشان ها و تئوریسین های خود فروخته ای بود که توهم و بی خردی را جایگزین عقل و منطقو درک نموده اند. این حماقت از دید کاربران فضای مجازی مخفی نمانده و واکنش های قابل توجهی را به اذهان متوهم براندازان در پی داشت.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از سراج24؛ امام خامنه ای، ولی امر مسلمین، روز گذشته در دیدار جمعی از دانشجویان در خصوص مقوله رفراندوم که هر از گاهی از سوی بدخواهان و معاندان و ناآگاهان به امور کشور درباره مسائل خاص و مهم مطرح می شود، مطالبی جامع را عنوان فرمودند.

معظم له دو قطبی‌سازی در جامعه دانشجویی و کشور، نگاه غیرواقع‌بینانه و مطالبات بدون ارائه راه‌حل علمی و عملی را از جمله آفات فعالیت‌های دانشجویی برشمردند و با اشاره به سخنان یکی از دانشجویان گفتند: برخلاف آنچه بیان شد که «باید از روز اول درباره مسائل مختلف رفراندوم برگزار می‌کردیم تا حساست به وجود نیاید»، مسائل مختلف کشور قابل رفراندوم نیست؛ زیرا هر رفراندوم ۶ ماه همه کشور را درگیر می‌کند. ضمن اینکه در کجای دنیا برای همه مسائل رفراندوم برگزار می‌کنند؟

شاید به جرأت بتوان گفت، آنچه از مفهوم و مضمون رفراندوم در اذهان عمومی وجود دارد با واقعیت و عمق معنایی آن به ویژه در حوزه های علمی و تخصصی قطعا متفاوت و یا شاید ژرف تر باشد چراکه موضوعاتی هستند که نیاز و صلاح کشور در طول سالیان متمادی را تعریف کرده و با عنایت به تحلیل های فنی، علمی و تخصصی، آینده کشور در عرصه های متعدد با انجام این امور خاص تضمین خواهد شد و نظردهی تخصصی و کارشناسانه درباره آن نه به رفراندوم بلکه به تجمیع آرای صاحب نظران متخصص و متعهد و مصلحت های این مرز و بوم نیازمند است. 

پر واضح است مسائلی همچون بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای با عنایت به پایان پذیری و محدودیت منابع انرژی فسیلی، همواره مدنظر کشورهای مختلف دنیا و بالطبع جمهوری اسلامی ایزان بوده و خواهد بود، چه آنکه برای رسیدن به فناوری های روز دنیا و بهره مندی و نحوه استفاده صلح آمیز در حوزه های هسته ای، علمی و فناورانه، مصائب زیادی کشیده ایم و دانشمندان و نخبگان جوان کشورمان شبانه روز و بی وقفه برای دستیابی به علومی که غربی ها آن را از ما دریغ کرده اند، زحمات بی شائبه ای کشیده اند، اما امروز به لطف خون شهدا، رهبری حکیمانه امام خامنه ای، مجاهدت های فراوان صاحبان علم و خرد و اندیشه، ایران در جایگاه های رفیع منطقه ای و جهانی در عرصه علمی قرار گرفته است.

حال تصور کنید برای امکان استفاده از انرژی هسته ای در حوزه های پزشکی، علمی، تحقیقاتی و سایر موارد صلح آمیز که مورد نیاز کشور است، بخواهیم رفراندوم برگزار کرده و از کودکان خردسال، پیرمردان و افرادی که در حوزه های یاد شده اطلاعات و تخصص کافی ندارند، درباره ضرورت بهره گیری از فناوری های هسته ای، نوآوری های پزشکی، تخصص های مخابراتی و ماهواره ای و مواردی از این دست که کاملا فنی و خاص هستند، نظرخواهی کنیم. پرواضح است این امر در هیچ جای دنیا متداول و مرسوم نبوده و هیچ صاحب خرد اندیشه ورزی نیست که چنین اقدامی را معقول بداند. 

اگر کمی با دقت و تأمل بیشتر به فرمایشات و رهنمودات ولی امر مسلمین توجه نماییم قطعا به چرایی عدم نیاز به رفراندوم در این عرصه ها پی خواهیم برد؛ اگر کشورهای پیشرفته و مدعی دنیا قرار بود برای پیشرفت و ترقی خود و رسیدن به قله های رفیع علمی، هر کدام رفراندوم برگزار کرده و نظر همگان را بسنجند، بی تردید تشتت آراء و نظرات مختلف آن چنان شالوده کار را برهم می زند که تا سال های سال رنگی از عمران و پیشرفت در کشوری دیده نمی شد. هیچ عقل سلیمی درباره ضرورت وجود ارتش و نیروی دفاعی برای یک کشور رفراندوم برگزار نمی کند. هیچ کسی برای احداث بیمارستان و امکانات رفاهی و خدمت رسانی به مردم با بهره گیری از منابع خدادادی و همت مردمی رفراندوم نمی گذارد و هیچ ملتی برای رهایی از وابستگی به زورگویانی که هرگز سعادت و پیشرفت شان را نمی خواهند، همه پرسی برگزار نمی کند. 

دنیای غرب و به ویژه جبهه استکبار و صهیونیزم بین الملل و متحدان و همراهانش، در طول سالیان متمادی و به خصوص در 4 دهه اخیر، هرگز رأی به بهره مندی منطقی و منفعت آمیز مردم ایران به نحو بومی از علوم و فنون روز و فناوری های مدرن موجود در دنیا را نداده و نخواهد داد. آمریکا و همه متحدانش حق دستیابی به علوم روز و فناوری های مدرن را صرفا برای خود محفوظ دانسته و در تلاشند دیگران فقط مصرف کننده و وابسته به تکنولوژی های آنها باشند، لذا در این راه از هر طریق ممکن سعی دارند مانع پیشرفت کشورهای غیرهمراه با سیاست های شان شوند و این امر در مورد جمهوری اسلامی بیش از 40 سال است که صدق می کند. 

القای اینکه دستیابی به انرژی هسته ای و فناوری های مدرن و تجهیزات پیشرفته نیاز فعلی کشور نیست و یا برای آن باید رفراندوم برگزار شود، از جمله سیاست های عوامفریبانه و منفعت طلبانه و پلید غربی هاست که هر از گاهی تکرار می شود. چراکه آنها پس از ناکامی از به عقب راندن چرخه بی توقف و پویای پیشرفت های علمی و فناوری ایرانیان از طریق برپایی چنگ های سخت، نرم و ترکیبی، با آخرین حربه های نخ نمای خود به میدان آمده و سعی دارند آخرین دست و پا زدن های شان برای اجرای پروژه به اصطلاح براندازی را اجرایی  کنند. اکنون دشمنان ملت ایران، مستأصل و شکست خورده از اجرای نقشه های شوم، به ریسمان های پوسیده رفراندوم و امثال آن چنگ می زنند تا شاید فرجی برای عقده های سرپوش نهاده شان بیابند اما زهی خیال باطل چون مردم فهیم و با بصیرت ایران به ترفندها و توطئه های همیشگی آنانا واقف بوده و حنای غربی ها دیگر برای ملت ایران رنگی ندارد. 

القائات دشمنان درباره رفراندوم و در مقابل آن منویات و رهنمودات حکیمانه رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی، از دید واقع نگرانه بسیاری کاربران فضای مجازی غافل نمانده و واکنش های گسترده ای به موضوع رفراندوم به خصوص پس از سخنرانی آگاه سازانه مقام معظم رهبری را شاهدیم. بخشی از این واکنش ها را در زیر می بینید: 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها