کد خبر: ۵۲۴۱۸۶
زمان انتشار: ۱۲:۴۳     ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۲
رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: پیش‌بینی می‌کنیم هواپیمای ترابری سیمرغ تا خردادماه پرواز کند.
به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، امیر افشین خواجه‌فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع درباره آخرین اخبار از هواپیمای ترابری سیمرغ گفت: ما هواپیمای ترابری سیمرغ را بر مبنای هواپیمای ایران ۱۴۰ توسعه دادیم و بیش از ۱۰ سال بر روی آن کار شده است. البته از همان موقع، نسخه ترابری ایران ۱۴۰ در دستور کار ما قرار داشت منتها پس از اینکه کشور مبدا با ما همکاری نکرد ما هشت سال به تنهایی بر روی این پروژه کار کردیم.
 
وی افزود: هواپیمای ترابری سیمرغ مراحل تاکسی خود را انجام داده که بازخورد ما از این مرحله بسیار خوب بوده و در آستانه پرواز این پرنده هستیم. احتمال اینکه این پرنده هم مورد وثوق نیرو‌های مسلح و هم ناوگان تجاری قرار بگیرد، وجود دارد.
 
رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در پاسخ به سوالی درباره اینکه هواپیمای سیمرغ چه زمانی پرواز خواهد کرد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنم هواپیمای سیمرغ تا خردادماه پرواز کند.
 
امیر خواجه‌فرد با اشاره به پیشنهادات بخش تجاری کشورمان برای به‌خدمت‌گرفتن هواپیمای سیمرغ بیان کرد: اکنون بخش تجاری پیشنهاداتی را به ما ارائه کرده‌اند تا این هواپیما بتواند در حوزه ترابری با توان ۴ تا ۶ تن مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها