کد خبر: ۵۲۴۸۶۲
زمان انتشار: ۱۱:۲۴     ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲
بامداد امروز سه شنبه، در حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه، ۱۲ فلسطینی از جمله سه تن از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) به شهادت رسیدند. حملات این رژیم آپارتمان‌ها و خانه‌های رهبران نظامی جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه را هدف قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، بامداد امروز سه شنبه، در حمله ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ۱۲ فلسطینی از جمله سه تن از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) به شهادت رسیدند. حملات این رژیم آپارتمان‌ها و خانه‌های رهبران نظامی جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه را هدف قرار داد.

به گزارش «الجزیره»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت که جنگنده‌های اسرائیلی به اهداف جهاد اسلامی در نوار غزه حمله کردند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی افزود: از زمان آغاز عملیات نظامی، همزمان ۴۰ جنگنده نیروی هوایی اسرائیل در حملات به نوار غزه شرکت داشتند.

سخنگوی ارتش اشغالگر ادعا کرد که به ۱۰ سایت تولید سلاح و مجتمع‌های نظامی جنبش جهاد اسلامی در غزه حمله کرده است.

وی با ادعای اینکه ارتش این رژیم بامداد امروز به تمام اهداف برنامه ریزی شده خود در عملیات نوار غزه دست یافته است، مدعی شد که نیروهایشان به سایت‌های تولید سلاح برای جهاد اسلامی از جمله کارگاه‌های تولید موشک در خان یونس حمله کردند.

سخنگو با بیان اینکه برنامه ریزی برای عملیات نظامی نوار غزه از سه شنبه گذشته آغاز شد، افزود: هیچ بازه زمانی برای عملیات نظامی فعلی تعیین نشده است؛ اما برای همه سناریوها آماده هستیم و بر اساس تحولات عمل خواهیم کرد.

وی افزود که در این حملات، سه تن از فرماندهان نظامی جنبش جهاد اسلامی در غزه به شهادت رسیدند.

ارتش اشغالگر با اشاره به اینکه شخصیت‌هایی که در غزه هدف قرار داده است از ماه رمضان تحت نظر بوده‌اند، گفت: آنها دستورات مستقیم پرتاب موشک از غزه از جمله آنچه سه شنبه گذشته پرتاب شد را صادر کردند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که در عملیات مشترک با سازمان اطلاعات و امنیت داخلی (شاباک) فرمانده منطقه شمال نوار غزه در جنبش جهاد اسلامی را ترور کرده است.

رادیو ارتش اشغالگر از تشکیل جلسه هیئت دولت امشب ساعت ۱۹:۰۰ عصر خبر داد.

ژنرال غسان علیان هماهنگ کننده اقدامات دولت اشغالگر در اراضی اشغالی فلسطین از بسته شدن گذرگاه‌های اریز و کرم شالوم به مقصد و از اراضی اشغالی فوری و تا اطلاع ثانوی خبر داد.

«سرایا القدس» نیز شهادت سه فرمانده خود که به همراه همسران و تعدادی از فرزندانشان در حملات اسرائیل به نوار غزه شهید شدند را تسلیت گفت.

جنگنده‌های اشغالگر به خانه‌ای در نزدیکی برج داوود در شهر غزه و خانه دیگری در محله الطفه در شرق یورش بردند و دو پایگاه مقاومت را در شهر خان یونس در نوار جنوبی هدف قرار دادند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین خانه‌ای را در محله الجنینه در شهر رفح در جنوب نوار غزه هدف قرار دادند که منجر به تخریب کامل آن شد.

این سه فرمانده «جهاد الغنام» دبیر شورای نظامی سرایا القدس، «خلیل البهتینی» فرمانده منطقه شمال نوار غزه و «طارق محمد عزالدین» یکی از فرماندهان عملیات نظامی در کرانه باختری بودند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها