کد خبر: ۵۲۵۰۶۱
زمان انتشار: ۱۰:۵۳     ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲
رضایی خبر داد
معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت از آغاز صدور روادید الکترونیکی حج تمتع ۱۴۰۲ برای عوامل اجرایی و حجاج کشورمان از شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از مهر، غلامرضا رضایی درباره صدور روادید الکترونیکی اعلام کرد: صدور نخستین روادید الکترونیکی حج تمتع ۱۴۰۲ از امروز برای عوامل اجرایی و حجاج بیت الله الحرام آغاز شد.

وی در خصوص روند صدور روادید گفت: عملیات صدور روادید برابر ضوابط و مقررات حج کشور میزبان بعد از تعیین نوع و کیفیت تمامی خدمات مورد نیاز حجاج در سرزمین وحی اعم از وسایط نقلیه و شرکت‌های طرف قرارداد، هتل‌های مورد استفاده حجاج در شهرهای مکه مکرمه و مدینه النبی (ص)، خدمات مشاعر مقدسه و همچنین شرکت‌های طرف قرارداد سازمان حج و زیارت در بخش‌های تغذیه و تدارکات، پس از ثبت در سامانه تعیین شده تحت پوشش وزارت حج و عمره، به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت افزود: بحمدالله با پیگیری‌های بعمل آمده و همکاری خوب وزارت حج و عمره و امور خارجه عربستان سعودی و همچنین روند طی شده در ثبت اطلاعات عنوان شده در سامانه مذکور، نخستین روادید عوامل اجرایی حج تمتع امسال، صادر و چاپ شد.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های دریافت این ویزا از چندی قبل در سازمان حج و زیارت فراهم آمده و با تلاش کارشناسان این سازمان، روادید الکترونیکی عوامل اجرایی و حجاج در حال صدور می‌باشد؛ نخستین روادیدهای صادر شده مربوط به عوامل ستادی و آشپزخانه‌های مرکزی می‌باشد.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اطلاعات مورد نیاز برای صدور روادید الکترونیکی از سوی همکاران سازمان حج و زیارت در کشور، در حال ثبت در سامانه مربوطه می‌باشد، گفت: خوشبختانه اقدامات به موقع در حال انجام است و روادید ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر زایر کشورمان در اسرع وقت و ظرف چند روز آینده صادر می‌شود.

رضایی با اشاره به سفر اخیر خود به کشور عربستان و پیگیری اقدامات اجرایی گفت: براساس دستور رئیس سازمان حج و زیارت و به منظور پیگیری آخرین امور اجرایی مربوط به قراردادها به این سفر مبادرت کردیم.

وی افزود: در این سفر ضمن بازدید و آگاهی از آخرین اقدامات کمیته‌های اجرایی، ملاقات با دست اندرکار امور حج عربستان و بازدید میدانی از هتل‌های مورد استفاده حجاج، آماده سازی خیام مشاعر مقدسه و فعالیت کارگروههای مشترک دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت و شرکت‌های خدمات دهنده، از پیشرفت کارهای اجرایی اطلاع یافتیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: از نزدیک از آشپزخانه‌های مرکزی، هتل‌ها، مشاعر مقدسه و آخرین وضعیت اقدامات اجرایی بازدید کردیم ضمن اینکه با معاونان وزارت حج و عمره عربستان دیداری صمیمانه داشتیم که آخرین پیگیری امور مربوط به خدمات اجرایی زائران کشورمان را دنبال نمودیم.

وی افزود: طرف مقابل نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که خدمات مورد نیاز حجاج ایرانی به خوبی ارائه گردد و سعی لازم برای خدمت رسانی مطلوب صورت پذیرد تا حجاج ایرانی با آرامش اعمال خود را در سرزمین وحی به پایان رسانند و با سلامت به میهن اسلامی بازگردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها