کد خبر: ۵۲۵۰۹۵
زمان انتشار: ۱۴:۳۷     ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان قم:
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان قم از برگزاری دومین جشنواره نهضت سواد رسانه‌ای در قم هم‌زمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این جشنواره آمایش پتانسیل‌ها و توانایی‌های سواد رسانه‌ای فعالان فضای مجازی بسیج در سطح استان است.

سید محمدحسن یزدی نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری 598، با اشاره به جشنواره رسانه‌ای نهضت سواد رسانه‌ای در قم اظهار داشت: آموزش سواد رسانه‌ای بستر مناسب را برای کنش گری فعالانه در فضای مجازی را فراهم می‌کند.
وی ادامه داد: سازمان‌های متولی این امر مهم از جمله سازمان فضای مجازی بسیج نیازمند ارزیابی عملکردها، توانایی‌ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف و نیز فرصت‌ها و تهدیدات حوزه مسئولیت خود هستند و یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای رسیدن به این نقطه مطلوب برگزاری جشنواره‌های تخصصی است تا هم فرصتی برای ارائه ایده‌های جدید فراهم آید و هم‌پتانسیل‌ها و توانایی‌های بعضاً در حاشیه دیده شوند و نیز بازخوردگیری دقیق‌تری از آموزش‌های ارائه شده صورت گیرد.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان قم اضافه کرد: سازمان بسیج در نظر دارد اقدام به برگزاری جشنواره سواد رسانه‌ای در راستای جهاد تبیین سواد رسانه‌ای نماید.
وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره آمایش پتانسیل‌ها و توانایی‌های سواد رسانه‌ای فعالان فضای مجازی بسیج در سطح استان است.
یزدی نژاد با اشاره به محورهای ارائه اثر در این جشنواره، ابراز داشت: اولین محور تربیت رسانه­ای در دو مقوله آموزش که شامل آگاه‌سازی و انتقال اطلاعات و مقوله پرورش که شامل نظارت و مراقبت، انجام یا ترک رفتار و شناخت آسیب‌ها است.
وی ادامه داد: دومین محور فناوری­های نوین ارتباطی که شامل موارد وسایل ارتباط‌جمعی، شبکه‌های اجتماعی و پخش محتوا، انفورماتیک و ارتباطات دور است.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان قم ادامه داد: سومین محور جریان‌شناسی رسانه که شامل موارد ­شناخت عقبه فکری رسانه‌ها و ترفندهای رسانه‌ای و موضوعاتی همچون رسانه ابزاری برای استعمار، سلطه بر رسانه‌ها، تسلط صهیونیسم بر رسانه‌های غرب، مالکان رسانه‌های غربی و عربی و... است.
وی افزود: محور چهارم رسانه‌شناسی که شامل موارد انواع رسانه‌ها و کارکردهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، دینی و آموزشی و محور پنجم شبکه ملی اطلاعات که شامل موارد زیرساخت‌های ارتباطی و نرم‌افزاری، اینترنت ملی است.
یزدی نژاد با اشاره به اقتصاد رسانه­ای که محور بعدی است، گفت: این محور شامل سیاست‌ها و رویه‌های اقتصادی شرکت‌های رسانه‌ای، اصول بنیادین عرضه و تقاضا در بازار رسانه‌ای، تمرکز مالکیت رسانه‌ها، چالش‌های اقتصاد رسانه در بستر دیجیتال، روش‌های متفاوت اعمال قدرت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از طریق رسانه‌ها، قراردادها و حقوق مالکیت پخش رادیوتلویزیونی، حاکمیت بر رسانه‌ها در عصر جهانی‌سازی، دستبردهای رسانه‌ای و تفکر مفصل درباره آینده رسانه‌های عام‌المنفعه است.
وی در ادامه با اشاره به نحوه ارسال آثار به جشنواره بیان کرد: علاقه‌مندان و فعالان فضای مجازی می‌توانند آثار خود را در قالب‌های سخنرانی، موشن‌گرافی، پوستر، اینفوگرافی و کتاب به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان قم تصریح کرد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه استانی تا ۱۰ تیر است که بعد از داوری و انتخاب آثار برگزیده در ۲۰ تیرماه نفرات برتر اعلام خواهند شد و بعد از آن این آثار به جشنواره کشوری که در مردادماه برگزار خواهد شد معرفی می‌شوند.
وی در خاتمه افزود: علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جزئیات این رویداد به کانال ایتا به آدرس @Nasraqom و یا با شماره 09907644439 در ارتباط باشند و آثار خود را به eitaa.com/nasra_Qom ارسال کنند

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها