کد خبر: ۵۲۵۱۲۸
زمان انتشار: ۱۳:۰۸     ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: قبلاً حدود ۱۰ بلوک اکتشافی معرفی شده بود که اکنون با اضافه‌شدن ۱۶ بلوک جدید به ۲۶ بلوک اکتشافی می‌رسیم.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از تسنیم، محسن خجسته‌مهر درباره اکتشاف بلوک‌های جدید نفتی گفت: به‌منظور حداکثرسازی ذخایر نفت و گاز در گستره کشور و بالا بردن نرخ جایگزینی نفت و گاز تولیدی، از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم، حدود 2.5 میلیارد بشکه معادل نفت خام، به ذخایر هیدروکربوری کشور اضافه شده است.

وی افزود: برای تداوم و گسترش این فعالیت‌های عظیم اکتشافی که به‌عنوان بنیان استراتژیک صنعت نفت و گاز محسوب می‌شوند، برنامه‌ریزی شده است که با سرمایه‌گذاری حدود 1.2 میلیارد دلاری، حدود 16 بلوک اکتشافی جدید در معرض نگاه بخش خصوصی و پیمانکاران و شرکت‌های اکتشاف تولید قرار گیرد.

این مقام مسئول تأکید کرد: قبلاً حدود 10 بلوک اکتشافی معرفی شده بود که اکنون با اضافه شدن این 16 بلوک جدید، به 26 بلوک اکتشافی می‌رسیم که در مجموع، حدود 2 میلیارد دلار ارزش سرمایه‌گذاری این 26 بلوک است.

معاون وزیر نفت با اشاره به قدمت 115ساله کشف نفت در ایران، اظهار کرد: برای اولین بار در دولت سیزدهم، روش مغناطیس‌سنجی هوایی به‌منظور شناسایی و تشخیص و تفکیک لایه‌های رسوبی توسط متخصصان ایرانی و با ابزار هواپیما‌ها و خلبان‌های ایرانی انجام شده است که از قبل از انقلاب تاکنون، چنین اتفاقی نیفتاده است؛ اکنون این دانش بومی‌سازی شده و تمامی ابزار‌های مورد نیاز، داخل کشور تأمین شده است.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها