کد خبر: ۵۲۵۲۸۱
زمان انتشار: ۱۰:۴۱     ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
پس از صدور مجوز افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما، انجمن شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های نامتعارف بلیت را منتشر کرد که با دستور وزیر راه این قیمت‌ها دیشب اصلاح شد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از مهر، روز پنجشنبه افزایش بلیت هواپیما از سوی انجمن هواپیمایی اعلام شد. پیش از این سازمان هواپیمایی کشوری با شفاف سازی این موضوع و تنویر افکار عمومی، در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که افزایش قیمت از سوی ایرلاین‌ها تابع شاخص‌های اقتصادی، نرخ تورمی و نرخ ارز است به گونه‌ای که نرخ بلیت با وجود عدم تغییر در طول ۲۲ ماه گذشته ثابت مانده اما حقوق و دستمزد کارکنان این بخش چه خصوصی و چه دولتی بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.

بنابراین نمی‌توان این فشار ناشی از شاخص‌های تورمی و گران شدن قطعات و دستمزدها را نادیده گرفت، لذا تأمین ایمنی صنعت هوانوردی، مستلزم بسته‌های حمایتی از سوی دولت جهت شرکت‌های هواپیمایی می‌باشد.

با گران فروشی بلیت هواپیما خارج از قیمت مصوب برخورد می‌شود

حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما و الزام به رعایت نرخ نامه انجمن ایرلاین‌ها از برخورد با گران فروشی بلیت هواپیما خارج از قیمت مصوب خبر داد.

حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص افزایش قیمت بلیت هواپیما گفت: افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما مصوب شد و شرکت‌های هواپیمایی موظف به رعایت نرخ نامه‌ای که توسط انجمن ایرلاین‌ها در معرض دید افکار عمومی از طریق سایت رسمی انجمن منتشر می‌شود، خواهند بود.

وی اظهار داشت: هر چند شرایط شرکت‌های هواپیمایی سخت‌تر شده و علاوه بر تورم، افزایش نرخ ارز هم که درصد بالایی در هزینه‌های یک صندلی پروازی را شامل می‌شود بالاست، و شرایط مدیریت صنعت را با چالش‌های بزرگی روبرو ساخته است، اما رعایت حقوق مردم از اولویت‌های این سازمان می‌باشد.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: اگر سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و سامانه‌های فروش اینترنتی، خارج از این محدوده قیمت، بلیت عرضه کنند، حتمأ از سوی سازمان تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌های نظارتی، مطابق با مقررات، برخورد صورت می‌گیرد.

افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت پرواز داخلی

محمد محمدی بخش با اعلام موافقت ستاد تنظیم بازار با افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی گفت: پس از برگزاری جلسات شورای عالی هواپیمایی و شنیدن پیشنهادهای انجمن شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی، نرخی بابت افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی مشخص شد و برای تأیید و تصویب به ستاد تنظیم بازار رفت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: از روز شنبه پیش رو این افزایش قیمت ۲۹ درصدی بابت پروازهای داخلی به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ایمنی پرواز اصلی ترین اولویت سازمان هواپیمایی کشوری است، ادامه داد: همه تلاش ما این است که در این حوزه ایمنی پروازها به خطر نیفتد و در فضای تعاملی باید کار پیش برود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که این افزایش قیمت از چه زمانی به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ می‌شود؟ گفت: از روز شنبه این افزایش قیمت ۲۹ درصدی بابت پروازهای داخلی به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ خواهد شد.

محمدی بخش اضافه کرد: باید در موضوع سوخت ناوگان حمل ونقل هوایی نیز تصمیماتی در آینده نزدیک اتخاذ شود.

افزایش بیش از ۲۹ درصد بلیت هواپیما تخلف است

افزایش بیش از ۲۹ درصد بلیت هواپیما تخلف است

افزایش بیش از ۲۹ درصد بلیت هواپیما تخلف است

افزایش بیش از ۲۹ درصد بلیت هواپیما تخلف است

برای دیدن جدول نرخ‌های جدید اینجا کلیک کنید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها