کد خبر: ۵۲۵۶۰۹
زمان انتشار: ۱۳:۵۸     ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
وحیدی با بیان اینکه مرز خسروی در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه ظرفیت بسیار خوبی برای تردد زائران اربعین دارد، گفت: امسال نیز به مانند سال گذشته تردد زائران اربعین از مرز خسروی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری 598، «احمد وحیدی» صبح پنجشنبه در بدو ورود به استان کرمانشاه در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی در جمع خبرنگاران، افزود: مرز رسمی خسروی در شهرستان قصرشیرین سال گذشته به روی زائران اربعین باز شد و باتوجه به ایجاد زیرساخت های خوب این مرز، امسال نیز شاهد تردد زائران اربعین از این مرز به کربلای معلی خواهیم بود.

وی یکی از اهداف سفر خود به استان کرمانشاه را بررسی زیرساخت های مرز خسروی جهت تردد زائران کربلای معلی اعلام کرد و گفت: در این سفر از مرز خسروی بازدید می کنیم.

وزیر کشور در ادامه سخنانش بررسی پروژه ها و اقداماتی که قبلا مصوب بوده و میزان پیشرفت آنها و همچنین بررسی کمبودها و مشکلات استان با حضور استاندار و مسوولان استان را از دیگر اهداف سفر خود به استان کرمانشاه ذکر کرد.

مرز رسمی خسروی در فاصله ۱۵ کیلومتری قصرشیرین تا بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد و به دلیل مسافت کوتاهی که نسبت به سایر مرزهای کشورمان با شهرهای زیارتی و مهم عراق دارد، کانونی مهم برای تردد مسافران و زائران ایرانی و عراقی است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.

احمد وحیدی، وزیر کشور صبح پنج شنبه با استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان کرمانشاه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.

وحیدی در بدو ورود در جریان آخرین وضعیت طرح بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه قرار گرفت که از حدود یک ماه پیش آغاز شده و به صورت شبانه روزی در حال فعالیت است.

بازدید از مرز خسروی و پیگیری تکمیل زیرساخت های اربعین حسینی در این مسیر، پیگیری طرح های مهار آسیب های اجتماعی در استان و چند طرح ملی دیگر از برنامه های سفر یک روزه وزیر کشور به کرمانشاه است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها