کد خبر: ۵۲۶۳۸۹
زمان انتشار: ۱۴:۴۶     ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
ولودیمیر رلنسکی رئیس جمهور اوکراین خطاب به ولادیمیر پوتین گفت: آماده آغاز ضدحمله هستیم و نظر تمام فرماندهان ما در مورد این ضدحمله مثبت است.

به گزارش پایگاه خبری 598، رئیس جمهور اوکراین روز شنبه با تاکید بر اینکه نظر تمام ژنرال‌های ارتش این کشور درباره اقدامات دفاعی و ضدحمله‌ای که علیه نیروهای روسیه انجام می‌شود، مثبت است، افزود: اقدامات ضدتهاجمی علیه روسیه در حال انجام است.

زلنسکی این سخنان را در کنفرانس خبری مشترک خود با جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا در کی‌یف بیان کرد.

او در پاسخ به اظهارات روز جمعه پوتین مبنی بر آغاز ضدحمله اوکراین و اینکه نیروهای اوکراینی تلفات قابل توجهی می‌دهند، افزود: اقدامات متقابل و دفاعی علیه نیروهای روسیه در اوکراین در حال انجام است اما من در مورد اینکه این اقدامات در چه مرحله‌ای هستند، صحبت نمی‌کنم.

وی با اشاره به نام پنج تن از رهبران ارشد نظامی اوکراین، گفت: من هر روز با فرماندهان خود در مناطق مختلف جبهه جنگ در تماس هستم.

زلنسکی تاکید کرد: نظر تمام فرماندهان ما در مورد ضدحمله مثبت است و این موضوع را به پوتین منتقل کنید.

مقامات ارشد اوکراین از اعلام یک ضدحمله تمام عیار خودداری کرده‌اند، اگرچه برخی از تحلیلگران غربی گفته‌اند که درگیری شدیدتر و گزارش استفاده از نیروهای ذخیره نشان می‌دهد که این ضدحمله تمام عیار آغاز شده است.

زلنسکی در نطق ویدئویی شنبه‌شب خود نیز جزئیات کمی در مورد ضدحمله اوکراین ارائه کرد اما در عین حال از نیروهای اوکراینی خواست به جنگ ادامه دهند.

او با اشاره به جبهه‌های شرق و جنوب که در آن‌ها سخت‌ترین نبردها در جریان است، گفت: از همه کسانی که در مواضع خود هستند و کسانی که پیشروی می‌کنند، تشکر می‌کنم.

ستاد کل ارتش اوکراین نیز در همین رابطه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این کشور حملات روسیه در اطراف باخموت و مارینکا که محل درگیری‌های شدید در جبهه شرقی اوکراین است را دفع کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای روسی همچنان متحمل خسارات سنگینی می‌شوند که سعی در پنهان کردن آن دارند.

پوتین با تاکید بر اینکه هنوز معلوم نیست ضد حمله اوکراین با شکست قطعی مواجه شده است یا خیر، گفت: اما می‌توان گفت که تمام تلاش‌هایی که تاکنون در ارتباط با این ضد حمله انجام شده، شکست خورده و نیروهای اوکراینی در هیچ جبهه‌ای به اهداف خود دست پیدا نکرده‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها