کد خبر: ۵۲۶۴۵۶
زمان انتشار: ۱۴:۳۹     ۲۲ خرداد ۱۴۰۲
رئیس قرارگاه اربعین حسینی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از آغاز ثبت نام داوطلبان برپایی موکب و تمدید پروانه‌های موکب‌داری ادوار گذشته اربعین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایرنا، مجید نامجو با بیان اینکه علاقه‌مندان به برپایی موکب و مسئولان مواکبی که سال‌های گذشته پروانه موکب‌داری ویژه اربعین حسینی دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه موکب‌داری به نشانی www.mokeb.atabat.org نسبت به درخواست صدور پروانه جدید یا تمدید پروانه خود برای اربعین حسینی ۱۴۰۲ اقدام کنند، اظهار داشت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته با همت خیران، هیات‌های مذهبی و خادمان موکب‌ها در سراسر کشور، برنامه ریزی های لازم به انجام رسیده و بیش از ۳ هزار موکب، خدمات اسکان و تغذیه به زائران اربعین حسینی به انجام خواهند رساند.

وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و تفاهمی که با مسئولان عراقی به امضاء رسیده است، عملیات ارسال تجهیزات و اقلام موکب‌ها از ۲۵ محرم آغاز و تا ۵ صفر از مرزهای شلمچه، مهران و در صورت نیاز مرز خسروی ادامه خواهد داشت.

رئیس قرارگاه اربعین حسینی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات افزود: بعد از این تاریخ اگر نیاز به ارسال بود، همچون سال گذشته از طریق مرز سومار عملیات ارسال اقلام و تجهیزات موکب‌ها صورت خواهد گرفت.

نام نویسی پروانه موکب داران اربعین آغاز شد

نامجو افزود: در این ارتباط موکب‌ داران اعلام آمادگی کرده‌اند تا ارسال خدمات اسکان و تغذیه را از دهم تا بیست وسوم ماه صفر ادامه دهند.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: به همین منظور ۱۰ قرارگاه در داخل و خارج کشور فعال خواهند شد که از این تعداد ۴ قرارگاه در شهرهای مقدس نجف، کربلا، کاظمین و سامراء و ۶ قرارگاه در ایران استقرار خواهند یافت.

وی گفت: از ۶ قرارگاه داخل کشور ۵ قرارگاه در استان‌ها و مرزهای خروجی شامل خوزستان(مرز چزابه و شلمچه)، ایلام(مرز مهران)، کرمانشاه(مرز خسروی)، کردستان(مرز باشماق) و آذربایجان غربی(مرز تمرچین) و یک قرارگاه ویژه زائران خارجی در مرز ورودی سیستان و بلوچستان(مرز میرجاوه و ریمدان) فعال خواهند شد.

رئیس قرارگاه اربعین حسینی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: با توجه به گرمای هوا، تامین آب، یخ و اسکان، اولویت اصلی کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی است.

نام نویسی پروانه موکب داران اربعین آغاز شد

نامجو گفت: توصیه اکید ما به مواکب این است که با توجه به گرمای هوا، برای تهیه تجهیزات تهویه مطبوع و لوازم سرمایشی و تامین آب و یخ مورد نیاز برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه بازدیدهای دوره‌ای از مرزها صورت گرفته و نیاز سنجی‌های لازم انجام شده است، تاکید کرد: خدمات دهی برای زائران براساس برنامه زمانبندی که ستاد مرکزی اربعین حسینی ابلاغ خواهد کرد، اجرایی خواهد شد.

نامجو یادآور شد: از زمستان سال گذشته با تشکیل قرارگاه مرکزی اربعین حسینی در ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات و برگزاری انتخابات نمایندگان موکب‌های سراسر کشور و تشکیل شورای راهبردی مواکب برنامه ریزی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر اربعین ۱۴۰۲ در کمیته مشاکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه آغاز شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها