کد خبر: ۵۲۶۹۱۵
زمان انتشار: ۱۳:۰۳     ۳۰ خرداد ۱۴۰۲
سرپرست سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با تشریح مهم‌ترین اقدامات هلال‌احمر در سیل خردادماه، از امدادرسانی به ۴۹ هزار و ۵۶۲ نفر، در ۲۷ روز گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، با اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ محمودی، سرپرست سازمان امدادونجات، با اشاره به هشدارهای سازمان هواشناسی (سطح قرمز و نارنجی) در سطح کشور و با تشریح امدادرسانی از اول تا ۲۷ خردادماه ۱۴۰۲، گفت: جمعیت هلال احمر ضمن اعلام آماده‌باش به کلیه مراکز عملیاتی در سطح کشور با توجه به شدت بارش‌ها که منجر به آسیب‌دیدگی و در راه‌ماندگی هموطنان در ۲۳ استان و ۷۶ شهرستان کشور شد، اقدام به ارائه خدمات امداد و نجات در ۱۴۸ منطقه عملیاتی شامل: ۹ شهر، ۱۲۳ روستا، ۸ منطقه عشایری و ۸ محور سیل‌گیر و کوهستانی کرد.

محمودی مهم‎ترین اقدامات جمعیت هلال‎‌احمر را تشریح و بیان کرد: آماده‌باش کلیه مراکز عملیاتی تحت تاثیر، تهیه نقشه خطر با توجه با تجارب سال‌های گذشته، اعلام هشدار در رسانه‌های دیداری، شنیداری و فضای مجازی به هموطنان، ارسال پیام‌ها و اینفوگراف‌های آموزشی در فضای مجازی و نشریه‌های مکتوب، رصد سایت‌های معتبر هواشناسی و ارتباط مستمر با مرکز هشدار سریع سازمان هواشناسی، ارتباط مستمر با مراکز EOC سازمان راهداری و سازمان اورژانس کشور، اعزام تیم‌های ارزیاب و جستجو و نجات به مناطق آسیب‌دیده، ارسال اقلام امدادی مورد نیاز به مناطق آسیب‌دیده، ارتباط مستمر ویدیو کنفرانسی با استان‌های آسیب‌دیده و اعلام سطح حادثه به مراکز، حضور ریاست جمعیت هلال‌احمر در مناطق آسیب‌دیده جهت بررسی روند امدادرسانی در مناطق آسیب‌دیده، اعزام تیم ارزیاب از سازمان امداد و نجات به مناطق آسیب دیده جهت بررسی روند امدادرسانی در مناطق آسیب‌دیده و توزیع آب معدنی در مناطق آسیب‌دیده شهرستان‌های گرمی (اردبیل) و اردستان (اصفهان) با توجه به آسیب منابع آب آشامیدنی از مهم‎ترین اقدامات انجام شده توسط جمعیت هلال‌احمر است.

وی ادامه داد: طی عملیات‌های امداد و نجات در مناطق ذکر شده به دلیل بارش شدید باران و آبگرفتگی به ۴۹ هزار و ۵۶۲ نفر از آسیب‌دیدگان و در راه‌ماندگان خدمات امداد و نجات ارائه شد.

سرپرست سازمان امدادونجات، با اشاره به داده‌های ثبت شده توسط مراکز کنترل و هماهنگی عملیات (EOC) در سطح کشور، افزود: ۶۷۱ آسیب دیده در سوانح مختلف جوی اسکان اضطراری و ۱۳۵ آسیب‌دیده ناشی از بارش شدید باران پس از نجات به مناطق امن انتقال یافتند.

وی عنوان کرد: طی ۲۷ روز گذشته، ۱۴ مصدوم و بیمار (شامل ۲ مادر باردار) توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۳ مصدوم در محل حادثه خدمات لازم درمانی پیش بیمارستانی را دریافت کردند.

محمودی گفت: در ۲۳ استان کشور و با بکارگیری ۴۲۷ تیم عملیاتی و ۱۷۴ دستگاه موتورپمپ و لجنکش، ۴۵۰ منزل مسکونی از آب و گل و لای تخلیه شد.

این مقام مسئول ادامه داد: متاسفانه در این مدت زمان، ۳۰ نفر از هموطنان به دلیل وقوع سیل (۱۹ نفر)، رعد و برق (۸ نفر) و ریزش کوه (۳ نفر) به دلیل شدت جراحات در ۱۰ استان کشور جان خود را از دست داده‌اند، همچنین طی این مدت با اعلام مفقودی ۳ نفر در شهرستان کوهپایه (اصفهان) و محور کرج – چالوس (البرز) تیم‌های جستجو جمعیت هلال‌احمر در حال جست وجو مناطق آسیب جهت کشف مفقودین هستند.

سرپرست سازمان امدادونجات با اشاره به این که بیشترین امدادرسانی در استان اردبیل انجام شده، افزود: بر پایه داده‌های ثبت شده طی این مدت زمان، بیشترین امدادرسانی در استان‌های اردبیل با ۴۵ هزار و ۸۷۷ نفر، البرز با ۱۲۳۰ نفر و کرمان با ۵۱۸ نفر به انجام رسیده است، همچنین با توجه به شدت آسیب‌ها امدادرسانی به آسیب‌دیدگان در استان‌های اردبیل، اصفهان و تهران ادامه دارد.

محمودی، عنوان کرد: در این مدت زمان، ۴۹ دستگاه چادر، ۵۷۳ بسته غذایی، ۱۰۵۰ تخته پتو، ۲۵۹ هزار و ۹۷۶ بطری آب معدنی، ۴۴۰ تخته موکت، ۳۲۳۸ قوطی کنسروجات، ۲۴۳ کیلوگرم نایلون، ۱۰۲۰ قرص نان، ۹۴ ست شست‌وشو، ۵ کیلوگرم خرما، ۸۱ شعله والور، ۲۰۰ کیلوگرم برنج، ۱۰ ست بهداشتی، ۱۵ کیلوگرم روغن، ۸۴ ست ظروف، ۵۵ کیلوگرم حبوبات، ۸۳ عدد کلمن و ۵۱ کیلوگرن قند و شکر بین افراد آسیب‌دیده از سیل و آبگرفتگی توزیع شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها