کد خبر: ۵۲۷۴۲۷
زمان انتشار: ۱۳:۲۳     ۱۲ تير ۱۴۰۲
دولت سوئد پس از موج گسترده‌ای از محکومیت‌های بین المللی، سوزاندن قرآن کریم در استکهلم را محکوم و آن را اقدامی ضد اسلامی توصیف کرد.
به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایرنا از الجزیره، وزارت خارجه سوئد یکشنبه شب اقدامات اسلام هراسانه را محکوم و اعلام کرد که این اقدامات منعکس کننده دیدگاه‌های دولت این کشور نیستند.
 
پس از محکومیت‌های گسترده و جهانی سوزاندن قرآن در خارج از مسجد اصلی استکهلم و درخواست یک نهاد بین‌المللی اسلامی برای جلوگیری از تکرار بی احترامی به کتاب مقدس مسلمانان در آینده، دولت سوئد هتک حرمت قرآن در خارج از مسجد اصلی پایتخت این کشور را محکوم کرد.
 
وزارت خارجه سوئد در بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت سوئد کاملاً درک می‌کند که اقدامات اسلام‌هراسی که توسط افراد در تظاهرات در سوئد انجام می‌شود می‌تواند برای مسلمانان توهین‌آمیز باشد.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: ما این اقدامات را که به هیچ وجه بیانگر دیدگاه‌های دولت سوئد نیست، به شدت محکوم می‌کنیم.
 
به نوشته الجزیره، این محکومیت در پاسخ به درخواست سازمان همکاری اسلامی مستقر در عربستان سعودی برای جلوگیری از هتک حرمت قرآن در آینده صورت گرفت.
 
این هیات ۵۷ نفره در مقر خود در جده گرد هم آمدند تا به حادثه روز چهارشنبه هفته گذشته پاسخ دهند که در آن سلوان مومیکا یک شهروند عراقی ساکن سوئد به قرآن بی‌احترامی کرد.
 
بر اساس بیانیه‌ای که پس از این نشست فوق العاده منتشر شد، سازمان همکاری اسلامی از کشورهای عضو خواست تا اقدامات یکپارچه و جمعی را برای جلوگیری از تکرار حوادث هتک حرمت به نسخه‌های قرآن انجام دهند.
 
در بیانیه سازمان همکاری اسلامی آمده است: سوزاندن قرآن یا هر متن مقدس دیگری، اقدامی توهین آمیز و بی احترامی و تحریک آشکار است.
 
هتک حرمت به قرآن کریم و سوزانده شدن کتاب مقدس مسلمانان توسط یک افراطی سوئدی در بیرون مسجد اصلی شهر استکهلم موجی از محکومیت را در میان کشورهای مختلف اسلامی و غیر اسلامی به دنبال داشته است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها