کد خبر: ۵۲۷۷۱۴
زمان انتشار: ۱۱:۲۱     ۱۹ تير ۱۴۰۲
اوج بار مصرف برق کشور برای سومین بار پیاپی در سال جاری رکورد شکست و به عدد ۷۱ هزار ۹۸۷ مگاوات رسید.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از فارس: رکورد اوج بار مصرف برق کشور برای سومین بار پیاپی در سال جاری شکسته شد و این شاخص به عدد ۷۱ هزار و ۹۸۷ مگاوات رسید.

این رکورد در شرایطی به ثبت می‌رسد که روزهای ۱۴ تیر ماه و ۱۷ تیر ماه سال جاری نیز شاهد رکوردشکنی اوج بار مصرف برق بودیم.

در این رابطه سعید حیدری کارشناس برق در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: نزدیک به ۵۰ درصد از اوج بار ثبت شده مرتبط با وسایل سرمایشی است و همزمان با افزایش دما شاهد رکوردشکنی مصرف برق هستیم.

در روزهایی که دمای بالای هوا در بسیاری از مناطق کشور  زمینه مشکلات گسترده برای زیرساخت‌های حیاتی را به وجود آورده، پایداری شبکه برق نیازمند صرفه‌جویی از سمت مردم است.

بر این اساس راهکارهایی نظیر خاموش کردن لوازم برقی از جمله تلویزیون در ساعاتی که این وسایل مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، انتخاب دور کند برای کولرها آبی، تنظیم دمای کولرهای گازی روی ۲۴ درجه و بالاتر، می‌تواند علاوه بر تضمین پایداری شبکه، زمینه دریافت پاداش صرفه‌جویی برای مردم را فراهم کند.

بر اساس طرح پاداش صرفه‌جویی به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته خانواده‌ها می‌توانند تا ۲۰ برابر نرخ فروش برق پاداش دریافت کنند.

بر اساس آمار شرکت توانیر تاکنون ۶ میلیون مشترک خانگی پاداش صرفه‌جویی دریافت کردند و رقم این پاداش به ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها