کد خبر: ۵۲۷۷۷۰
زمان انتشار: ۱۲:۳۲     ۲۰ تير ۱۴۰۲
مجری تلویزیون می‌گوید: بعد از برگزاری مهمانی ۱۰ کیلومتری، وقتی واکنش و نحوه پوشش رسانه‌های معاند از این رویداد مردمی را می‌بینیم کاملاً مشخص می‌شود که چه کسانی علاقه ندارند حال مردم ایران خوب باشد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از تسنیم، برای دومین سال است که روز عید غدیر جشن بزرگی در تهران به راه می‌افتد و مهمانی بزرگ کیلومتری مردم تهران را دعوت می‌کند؛ مراسمی که چند شب پیش گروه‌های مردمی خودجوش برای مهیاکردنش در مسیر تعیین‌شده مشغول به آماده‌سازی موکب‌ها، ایستگاه‌های صلواتی، استیج‌ها و... شده‌اند.

نکته جالب توجه این بود که رئیس جمهور و رئیس مجلس میان خیل عظیم عاشقان علی(ع) با صبر و شکیبایی سخنان برخی از حاضران را شنیدند و با تعدادی از مسئولان موکب‌ها و غرفه‌های ارائه‌دهنده خدمات به مهمان نیز گفت‌وگو کردند تا روند ارائه خدمت به مردم را از نزدیک بررسی کرده باشند.

اما در این راستا برخی از رسانه‌های معاند، سعی کردند این راهپیمایی میلیونی را وارونه نشان دهند. «میرکمال هاشم‌زاده» مجری برنامه‌های معارفی تلویزیون روایت جالبی از این میهمانی 10 کیلومتری دارد. او به خبرنگار تسنیم گفت: همه اتفاقات را کنار بگذاریم حال خوبِ این میهمانی بزرگ را نمی‌توانیم نادیده بگیریم. وقتی جشن تولد و دورهمی برگزار می‌شود پیوست اجتماعی آن در حد همان خانواده اتفاقات خوشایندی است که انگیزه‌ و نشاط را برای اعضای خانواده رقم می‌زند. حالا قرار است این جشن به شکل جدّی‌تر و بزرگتر برای یک رویداد مهم و ارزشمند اتفاق بیفتد؛ جشن ولایت و آغاز سلسله امامت که همه ساله در این روز مبارک دور هم جمع می‌شویم و حال خوب اتفاق می‌افتد.

این مجری تلویزیون تأکید کرد: خوشبختانه در یکی دو سال اخیر، وسعت این جشن بزرگتر و گسترده‌تر شده است. این جریان در مدار هویت‌بخش حرکت می‌کند تا اهمیت و جایگاه بالای این رویدادهای ایرانی، دینی و جهان‌بینی دینی را به سمع و نظر همگان برساند. این دورهمی کیلومتری در سطح بالاتری، حال خوب را در یک مناسبت شیرین به خانواده‌های ایرانی القا کرد.

وی در خصوص اینکه برخی از رسانه‌های معاند سعی کردند میهمانی 10 کیلومتری غدیر را وارونه نشان دهند، گفت: ما که اتفاقات قدیم‌تر را مرور می‌کنیم یاد همان سفره‌هایی می‌افتیم که ایام ماه رمضان و شب‌های قدر در حسینیه‌های محله‌ها پهن می‌شد و این اتفاق را هم مردم رقم می‌زدند. حالا این اتفاق مردمی را به شکل جذاب‌تر در خیابان‌های پایتخت و سراسر کشور برای جشن ولایت و امامت شاهدیم و دورهمی‌ای که لبریز از حال خوب است. وقتی می‌بینیم رسانه‌های معاند طور دیگری از این میهمانی 10 کیلومتری یاد می‌کنند اینجا مشخص می‌شود چه کسانی دوست دارند مردم حال خوب نداشته باشند.

هاشم‌زاده درباره ادامه جریان میهمانی‌های 10 کیلومتری و این دست اقدامات خوبِ فرهنگی، خاطرنشان کرد: ما موظف هستیم در روزگاری که به هر حال خیلی از رفتارهای اجتماعی مبتنی بر دین‌گریزی است با یک ویژگی دینی که اتفاقاً جلوه‌های اجتماعی دارد را تثبیت و تقویت کنیم آن هم مناسک‌سازی است. من همیشه سعی کردم در اجرای برنامه‌هایم این قالب مناسک را رعایت کنم. در این جریانی که ـ مهمانی 10 کیلومتری ـ چند ساعت با اتفاقات مختلف سعی می‌کند حال جامعه را خوب کند و در دلِ آن مفاهیم ارزشمند زیادی نهفته است، در قالب مناسک این مسیر ادامه پیدا کند اتفاقات بهتری رقم خواهد خورد.

وی افزود: احتمال دارد برای دوره‌های آینده این تیم فعلی مدیریت شهری نباشند اگر یک چنین اتفاقی بیفتد تکلیف چیست؟ آیا باید این دورهمی بزرگ عید غدیر و اتفاقات بزرگ و مهم ابتر بمانند؟ همه وظیفه داریم این عرصه را خالی نکنیم تا نگاه فرزندان این سرزمین با حال خوب در عید غدیر گره بخورد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها