کد خبر: ۵۲۹۰۳۵
زمان انتشار: ۱۰:۱۹     ۳۱ مرداد ۱۴۰۲
دولت زلنسکی، آلمان را برای ارسال موشک‌های تاروس تحت فشار قرار داده ، اما آلمان در بحبوحه نگرانی‌ها مبنی بر استفاده از این سلاح در اهدافی در خاک روسیه، تمایلی از خود نشان نداده است.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از فارس، دولت آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که تعهد دانمارک و هلند به تحویل جنگنده‌های «اف-۱۶» به اوکراین، فشاری بر این کشور در ارسال موشک‌های کروز «تاروس» به «کی‌یف» وارد نمی‌کند.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «العربیه»، «اشتفان هبستریت»، سخنگوی دولت آلمان در نشست خبری گفت: «چنین فشاری احساس نمی‌شود.»

وی با  با تاکید بر اینکه آلمان قوی‌ترین حامی نظامی اوکراین پس از آمریکاست، گفت:«اینکه اوکراین به بهترین شکل ممکن مورد حمایت قرار گیرد نیز مهم است.»

هلند و دانمارک روز یکشنبه متعهد شدند در جریان سفر «ولودیمیر زلنسکی،»رئیس‌جمهور اوکراین، ۶۱ فروند اف-۱۶ به اوکراین بفرستند.

اوکراین بارها از آلمان خواسته تا موشک‌های کروز تاروس را در اختیار این کشور قرار دهد به طوریکه «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین از برلین خواسته که این موشک‌ها را در اسرع وقت به این کشور ارسال کند.

چندی قبل، وبگاه شبکه خبری «دویچه وله»  نوشت، آلمان می‌تواند  موشک‌های کروز تاروس را به اوکراین عرضه کند. دولت  زلنسکی، آلمان را برای ارسال موشک‌های تاروس تحت فشار قرار داده ، اما آلمان در بحبوحه نگرانی‌ها مبنی بر استفاده از این سلاح در اهدافی در خاک روسیه، تمایلی از خود نشان نداده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها