کد خبر: ۵۲۹۳۵۴
زمان انتشار: ۱۱:۳۹     ۰۹ شهريور ۱۴۰۲
دبیر ستاد اربعین دانشگاه علوم پزشکی آبادان از انتقال افراد جان باخته و مصدوم تصادف تریلر و اتوبوس در عراق خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری 598 به نقل از میزان، سید نادر نقیبی، دبیر ستاد اربعین دانشگاه علوم پزشکی آبادان، گفت: ۲۳ مصدوم و ۶ فوتی ایرانی حادثه تصادف دو خودروی سنگین تریلر و اتوبوس در محور بصره به ناصریه در عراق، در دو مرحله از طریق مرز شلمچه به کشور انتقال یافتند.

وی افزود: ساعت ۱۷:۳۰ روز گذشته (۷ شهریورماه) پس از تماس با مرکز پست فرماندهی حادثه ICP مستقر در مرز شلمچه مبنی بر تصادف یک دستگاه اتوبوس حامل زائران حسینی در محور بصره به ناصریه کشور عراق، بلافاصله مقدمات تحویل حادثه‌دیدگان در دستور کار قرار گرفت.

نقیبی در ادامه اظهار کرد: در پی این گزارش چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با هماهنگی پست فرماندهی حادثه ICP، از نزدیکترین پایگاه‌های سیار اورژانس ۱۱۵ مستقر در شلمچه به نقطه صفر مرزی اعزام و ۱۶ مصدوم را از طرف عراقی تحویل گرفتند.

دبیر ستاد اربعین دانشگاه علوم پزشکی آبادان، بیان کرد: در ادامه انتقال زائران حادثه دیده در کشور عراق، پس از تماس دوم در ساعت ۰۰:۱۵ بامداد چهارشنبه ۸ شهریورماه با مرکز پست فرماندهی حادثه مستقر در شلمچه، شش فوتی و هفت مصدوم ایرانی از طریق مرز شلمچه تحویل گرفته شدند که بلافاصله مقدمات انتقال حادثه دیدگان در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: بنابراین دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با هماهنگی پست فرماندهی حادثه ICP، از نزدیکترین پایگاه‌های سیار اورژانس ۱۱۵ مستقر در شلمچه به نقطه صفر مرزی اعزام و حادثه‌دیدگان از طرف عراقی تحویل گرفته شدند.

به گزارش ایسنا، نقیبی بیان کرد: پس از رسیدن خودرو‌های اورژانس و تحویل مجروحان، اقدامات تریاژ و امداد بر بالین مصدومان انجام و ضمن دریافت خدمات درمانی در نقطه صفر مرزی، کارشناسان اورژانس ۱۱۵ مصدومان را به بیمارستان طالقانی آبادان انتقال دادند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها