کد خبر: ۵۲۹۳۶۰
زمان انتشار: ۱۴:۱۴     ۰۹ شهريور ۱۴۰۲
با اینکه قیمت نفت امروز به علت نگرانی در مورد اقتصاد چین کاهش یافت، اما هر بشکه نفت بالای 85 دلار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از رویترز، پس از اینکه آمارها نشان داد که فعالیت کارخانه‌های چین برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافته است، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

در عین حال، سرمایه‌گذاران در انتظار گزارش هزینه‌های مصرف شخصی آمریکا در اواخر امروز هستند که سرنخ‌هایی در مورد چشم‌انداز نرخ بهره به دست می‌دهد.

هر بشکه نفت برنت با 10 سنت کاهش 85.76 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 8 سنت کاهش 81.55 دلار معامله شد.

فعالیت کارخانه‌های چین بار دیگر در ماه آگوست کاهش یافت و نگرانی در مورد ضعف اقتصاد دومین اقتصاد بزرگ جهان را افزایش داد.

به گفته تحلیلگران، چشم‌انداز عرضه کمتر از سوی آمریکا قیمت‌ها را روز گذشته تقویت کرد اما این وضعیت در برابر نگرانی در مورد تقاضا قرار گرفته است.

در مجموع، عوامل متضاد بازار سبب شده تا قیمت‌ها بلاتکلیف بمانند و بیشتر منتظر انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا در ساعات پایانی امروز هستند.

سرمایه‌گذاران به رقم تورمی که با شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) آمریکا اندازه‌گیری می‌شود، چشم دوخته‌اند که این آمار امروز منتشر می‌شود. PCE معیار مورد نظر فدرال رزرو برای سنجش تورم است.

در حال حاضر، قیمت نفت در مسیر ثبت یک هفته افزایشی است زیرا آمارها نشان از عرضه کمتر نفت آمریکا دارد درحالی که کودتای نظامی در گابن به عنوان یکی از اعضای اوپک نگرانی در مورد اختلال در عرضه ایجاد کرده است.

همچنین تحلیلگران انتظار دارند که عربستان کاهش یک میلیون بشکه‌ای داوطلبانه خود را برای یک ماه دیگر یعنی در ماه اکتبر ادامه دهد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها