کد خبر: ۵۳۰۳۶۵
زمان انتشار: ۱۲:۳۸     ۱۸ مهر ۱۴۰۲
سرتیپ الهامی گفت: عملیات رهگیری و درگیری هوایی مبتنی بر پهپاد و درگیری هوایی توسط موشک محمول بر پهپاد جت توسط ارتش محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری 598، امیر سرتیپ علیرضا الهامی، جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش امشب در دومین کنگره ۸ هزار شهید استان همدان با سلام و درود بر روح شهدا مردم همدان را مردمی مجاهد از جنس شهید همدانی و شهیدان مظلوم سوباشی دانست و اظهار کرد: خانواده شهدا با تقدیم فرزندان خود به وطن و اسلام به کشور و مردم امنیت و آرامش و حیثیت و عزت دادند. وی با بیان اینکه در مقابل صبر خانواده شهیدان سر تکریم فرود می‌آوریم و قدردان آن‌ها هستیم گفت: دشمنان نمی‌خواهند یاد و نام شهدا در کشور زنده باشد چراکه یاد شهدا را نیروی محرک رشد و پیشرفت کشور می‌دانند.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به اینکه منش شهدا باید جزو سیره زندگی ما باشد و باید نسل جوان را آگاه کنیم که چرا جنگ را دفاع مقدس می‌نامیم گفت: در فضای روحانی جبهه حرفی جز اخلاص و معنویت و اخلاق و یاد خدا نبود. وی با بیان اینکه تبیین اهداف و انگیزه و حرکت شهدا برای نسل امروز در یادواره‌ها و کنگره‌ها باید جزو اهداف اصلی قرار گیرد گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب اجر و ثواب هر یک از این اقدامات از اجر شهدا کمتر نیست. الهامی با بیان اینکه آرمان‌های کشور و در راس آن انتظار ظهور امام زمان (عج) آرمان‌های مقدس ما هستند و هر آن چه این آرمان‌ها را تهدید کند باید دفاع جانانه و مقتدر صورت گیرد افزود: دستاوردهای دفاع مقدس را باید برای جامعه و نسل جوان بیان کرد. وی با اشاره به اینکه گفتمان دفاع مقدس ثابت کرد اصل صیانت از کشور با مقاومت به دست می‌آید، خانواده شهدا را چشم و چراغ کشور دانست و با بیان اینکه مردم قدرشناس کشور به این موضوع اعتقاد دارند و و اجازه نمی‌دهند کسی به آن‌ها نگاه بدی داشته باشند گفت: این جوشش به مردم کشور بصیرت و دانایی و معرفتی عطا کرده که از دل آن شهدای مدافع حرم و امنیت ظهور و بروز می‌کند.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه باید دل نسل جوان را با دفاع مقدس و تاریخ ایران اسلامی پیوند زد تاکید کرد: روح بلند شهدا باعث شده ملت ایران در جایگاهی قرار بگیرد که در برابر سلطه مستکبر سر خم نکند و این امر ضرورت زنده نگه داشتن یاد شهدا را بیش از پیش می‌کند. وی در ادامه با بیان اینکه شهدای سوباشی صفحه زرین دیگری در کنار شهدای وطن در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثبت و ضبط کردند افزود: پایگاه شهید نوژه در دفاع مقدس دژ محکم و آهنین علیه دشمن بود که با بیش از ۱۴ هزار سورت پرواز دشمن را زمین‌گیر کرد.

الهامی با بیان اینکه شهدای نیروی دریایی راهبردی ارتش جهموری اسلامی ایران در خلیج فارس حماسه‌ای ماندگار را رقم زدند و نیروی دریایی دشمن را در همان روزهای اولیه جنگ زمین‌گیر کردند اظهار کرد: به برکت خون این شهدا امروز با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین از کشور و آب‌های منطقه دفاع می‌کنیم. وی با اشاره به بیان چند دستاورد اخیر ارتش جمهور اسلامی ایران اظهار کرد: در رزمایش اخیر چند نقطه اقتدارآفرین و منحصر به فرد برای کشور حاصل شد که نتیجه خون شهدا بود.

وی با بیان اینکه در همین رزمایش پهپادی مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران که اخیرا به وقوع پیوست چند نقطه اقتدارآفرین و منحصر به فرد برای کشور حاصل شد که نتیجه برکت خون شهدا و حرکت عظیمی است که شهدای ماندگار ایران اسلامی در نیروهای مسلح ایجاد کردند اظهار داشت: امروز دانشمندان نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی دست به اقداماتی می‌زنند که در دنیا منحصر به فرد است. الهامی با بیان اینکه عملیات رهگیری و درگیری هوایی مبتنی بر پهپاد با دانش صد درصد ایرانی، درگیری هوایی توسط موشک محمول بر پهپاد جت که امروز در اختیار حداکثر پنج کشور در دنیاست، توسط ارتش محقق شده است افزود: امروز فرزندان ملت ایران در پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با غیرت، تعصب و بهره‌گیری از برکت خون شهدا، این توفیق را برای اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده و تقدیم ملت شریف ایران کردند.

وی با بیان اینکه ارسال ماهواره نور که همزمان سه افتخار بزرگ چه در سکوی پرتاب، چه در موشک حامل و چه در ماهواره برای کشور و برای دنیا ماندگار بوده است، یکی دیگر از این افتخارات است تصریح کرد: امروز فرزندان ملت ایران در نیروی زمینی ارتش قهرمان، در نیروی هوایی، در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر دانش روز دنیا برای تأمین سلاح‌ها و تجهیزاتی که یک دفاع منسجم را از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم کند، به هیچ کشوری و به هیچ کمکی نیاز ندارند. وی گفت:‌این غیرت و تعصب و دانش و بازدارندگی فرزندان شما در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که امروز در اوج اقتدار به برکت خون شهدا و در لوای پرچم ولایت افتخار سربازی پیدا کرده‌ایم.

منبع: خبرنگاران جوان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها