کد خبر: ۵۳۰۵۴۴
زمان انتشار: ۰۹:۳۴     ۲۴ مهر ۱۴۰۲
طی نامه‌ای؛
چهار دفتر انجمن اسلامی دانشجویان استان سیستان و بلوچستان طی نامه‌ای خطاب به مولوی عبدالحمید خواستار مناظره با وی درباره مسئله فلسطین شدند.

به گزارش پایگاه خبری 598، چهار دفتر انجمن اسلامی دانشجویان استان سیستان و بلوچستان طی نامه‌ای خطاب به مولوی عبدالحمید خواستار مناظره با وی درباره مسئله فلسطین شدند.

متن این نامه بدین شرح است:


جناب آقای مولوی عبدالحمید
با سلام و احترام
موضع مورخ ۲۱ مهرماه جنابعالی نسبت به «مسئله فلسطین» را شنیدیم؛ مایلیم ناراحتی زایدالوصف خود را به عنوان عضو کوچک از یک ملت بزرگ ایران از اعلام این موضع توسط جنابعالی ابراز داریم. واقعیت این است که وقتی شخصی، چون شما اقدام به اخذ چنین رویکردی و هدایت افکار عمومی می‌نماید، نمی‌تواند از بیان مبنا و دلایل تغییر رویکرد ناگهانی خود سر باز بزند.

در همین راستا جنبش دانشجویی در پی درک و فهم حقایق تاریخی و بیان آن برای نسل حاضر و به یادگار گذاردن آن برای نسل‌های بعدی است، تصمیم دارد تا به کنکاش بیشتر در چند و، چون این مسئله بپردازد و برای برون رفت از این وضعیت ناشایست، پیشنهاد می‌کنیم جنابعالی یا نماینده مورد تاییدتان اعلام آمادگی کنید تا طی مناظره‌ای در حضور مردم در خصوص این مسئله گفتگو کنیم.

محل مناقشه، موضع‌گیری‌های اخیر جنابعالی در خصوص مسئله فلسطین است که طی آن، اولاً رژیم غاصب را کشور دانسته‌اید؛ ثانیاً به عنوان یک عالم دینی در شرایطی که مقاومت از هر زمانی قوی‌تر است و آتش امید را در دل‌های آزادگان جهان زنده کرده و رویای دیرینه آزادی قدس شریف را در دل مسلمانان واقعیت بخشیده، شما حرف از ناامیدی زده‌اید و نابودی اسرائیل را امری غیرواقعی دانسته اید و ثالثاً در پیشنهادتان تحت عنوان نظریه دو دولت، بخشی از خاک فلسطین را به غاصین بخشیده‌اید که از منظر ما هر سه این موضوع نادرست است.

جنابعالی در قسمتی از نطق خود اشاره داشتید احتمالاً خیلی‌ها بعد از این موضع به شما اعتراض کنند که اجرکم‌عندالله ان‌شاءالله؛ اما از باب «الاکرام بالاتمام» اینک لطف کنید در یک گفت‌وگوی مشترک توسط خود یا نماینده‌تان، این تغییر رویکرد خود را که روزی تنها راه حل مسئله فلسطین را جهاد می‌دانستید و اکنون بخشیدن قسمتی از وطن خود را توسط فلسطینی‌ها راهکار اصلی می‌دانید؛ تشریح نمائید تا مردم و علی‌الخصوص قشر جوان و فعال جامعه، بیشتر و بهتر و عمیق‌تر در جریان مسائل و قضایا و رویداد‌ها واقع شوند و بتوانند قضاوت آگاهانه‌تر و منصفانه‌تر و منطقی‌تری داشته باشند.

با این همه، همچنان معتقدیم بهترین کار آن است که جنابعالی از فرصت پیش آمده حسن استفاده را به عمل آورده و حالا که با اتخاذ رویکردی متفاوت از گذشته خودتان، برخی توجهات در داخل و خارج کشور خصوصاً در میان اهل سنت به سمت شما جلب شده، با حضور خودتان یا نماینده‌تان در این مناظره به تشریح دیدگاه‌های خود بپردازید. آغازگر بحث نیز شما باشید. از هر مطلب و نقطه‌ای که مایلید، مطلب را خوب باز کنید تا ابتدا بتوان دیدگاه جنابعالی را در آن موضوع به درستی فهمید و سپس راجع به آن بحث کرد؛ و کلام آخر در این مختصر اینکه «نحن ابناءالدلیل». تلاش ما در این مناظره آن خواهد بود که حق‌جو و حق‌گو باشم. آنجا که حقیقتی را بر مبنای اسناد و دلایل بیابیم، آن را خواهیم پذیرفت و آنچه را که حقیقت بدانیم خواهیم گفت؛ بنابراین هرگز با خودمان این قرار را نگذاشته‌ایم که با هرچه جنابعالی می‌فرمایید مخالفت کنیم و یا بالعکس چشم و گوش بسته آن‌ها را بپذیریم. جنبش دانشجویی مطیع سند و مدرک و برهان و دلیل است.

امیدواریم این درخواست را پذیرا باشید. بی‌صبرانه در انتظار پاسخ مثبت جنابعالی هستیم.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها