کد خبر: ۵۳۰۵۸۳
زمان انتشار: ۰۸:۳۲     ۲۵ مهر ۱۴۰۲
در گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه پاکستان مطرح شد:
امیرعبداللهیان گفت: زمان برای راه‌حل‌های سیاسی روبه پایان است و گسترش احتمالی جنگ در دیگر جبهه‌ها به مرحله اجتناب‌ناپذیر نزدیک می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از همشهری آنلاین: حسین امیرعبداللهیان در پاسخ به جلیل عباس جیلانی وزیر خارجه پاکستان با تشکر از مواضع وی در خصوص تحولات جاری در فلسطین و غزه اظهار داشت: رژیم کودک‌کش اسرائیل به دلیل ناتوانی برای مقابله با مقاومت، به قتل عام کودکان و غیرنظامیان روی آورده است.

وی تاکید کرد: تلاش رژیم صهیونیستی برای کوچاندن اهالی غزه جنایت دیگری است که تل آویو پیگیری می کند.

امیرعبداللهیان افزود: زمان برای راه‌حل‌های سیاسی روبه پایان است و گسترش احتمالی جنگ در دیگر جبهه‌ها به مرحله اجتناب‌ناپذیر نزدیک می‌شود.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن اعلام آمادگی جهت حضور در نشست شورای اجرایی سازمان همکاری‌های اسلامی بر ضرورت تشریک مساعی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به منظور تسهیل آتش بس فوری میان طرف‌های درگیر و گشودن کریدورهای ارتباطی منتهی به غزه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان کوچ دادن فلسطینی‌ها از مناطق شمالی به جنوبی غزه را به مثابه جنایت جنگی و نسل کشی ملت فلسطین دانست و تاکید کرد: هرگز نباید اقدام دفاعی فلسطین را با اقدامات اشغالگرایانه رژیم صهیونیستی یکی دانست.

وی گفت: ملت فلسطین بر اساس حقوق بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل حق دارند سرنوشت خود را تعیین کنند.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها