کد خبر: ۵۳۰۸۲۱
زمان انتشار: ۱۴:۵۶     ۰۲ آبان ۱۴۰۲
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیش از ۵ هزار معلم جدید در تهران مشغول به کار شده‌اند، گفت: تهران به ۱۰ هزار معلم دیگر نیاز دارد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از مهر، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در همایش طلیعه داران تعلیم و تربیت ویژه استقبال از نومعلمان آموزش و پرورش شهر تهران گفت: خدا رو شاکرم‌که اولین محصول دوره کوتاه مدیریتی خود را که جذب شما نو معلمان است میبینم.

وی ادامه داد: کلاس مقدس‌ترین جایی است که انسان‌ها در آن ساخته می‌شوند و کاش می‌توانستم همه شما را شخصاً از زیر سایه قرآن رد می‌کردم تا برای ساختن آینده ایران اسلامی به کلاس درس می‌رفتید.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ما مأموریت بزرگی به عهده گرفته اسم آن هم خدمت در جای بزرگی است که آینده کشور را می‌سازد و آموزش و پرورش هر کشور جایی است که آینده کشور را ترسیم می‌کند.

صحرایی خاطرنشان کرد: امروز خوشنود و خرسندیم که بخشی از سیمای آینده ایران در دست کسانی قرار گرفته که در انتخاب آنها راهی را پیمودیم که جدید، جدی و البته دشوار بود.

وی گفت: معلم مهم است. اولین معلم خود خداوند متعال بوده است و پس از آن در صدر معلمان پیامبر گرامی اسلامی است. اهمیت کار معلم در برخی از احادیث به طور مستقیم و غیرمستقیم مورد توجه قرار گرفته است. جهل و نادانی بی درمان ترین دردها است و معلم انسان‌ها را از این شر و جهل نجات می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: معلم با جهل می جنگد و بر او می تازد و از آن جهت مهم است که نور می‌تاباند و روشنگری می‌کند و به همین دلیل است که در وصف او می‌گویند که معلمان آموزنده نیکی‌ها هستند و تمام جنبندگان برای او طلب استغفار می‌کنند.

وی اضافه کرد: معلم کسی است که رهبر معظم انقلاب درباره آن گفته است که معمار هویت آینده کشور است و گفته شده است که کار معلم در تربیت انسان مطلوب بالاتر از ایجاد انرژی هسته‌ای است. اگر از خاک طلا بسازیم باز هم کار معلم از آن با ارزش تر است چون شما انسان تربیت می‌کنید.

صحرایی گفت: معلم در حساس‌ترین نقطه ایستاده است. معلمان سازندگان انسان‌ها هستند. معلم مظهر علم است و همه باید به آنها احترام بگذارند. معلم روشن کننده دل‌ها است. استخفاف معلمان کار منافقان است و این سخن رهبری فرزانه انقلاب است. به گفته رهبری کسی به معلم اهانت نمی‌کند مگر منافق.

وی افزود: نخستین بار است که برای خوش آمد گویی و استقبال از نو معلمان در این حجم وسیع در کشور جشنی به پا شده است. معلمی غیر از کارمندی است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برای انتخاب معلمان قیمتی که شما باشید مرارت‌های بسیاری به عنوان وزیر تحمل کرده ام. برای آنکه نشان بدهیم که معلم محور تحول جامعه است سختی بزرگی تحمل کرده ایم.

صحرایی گفت: امروز نه برای رسانه‌ها برای همکارانم که شما باشید سخن می گویم. بزرگترین دستاورد چند ماهه خدمتم شما معلمان را به همه نشان می‌دهم.

وی ادامه داد: ۵۳۰ هزار نفر در آزمون ابتدایی شرکت کردند اما کمتر از ۳۰ هزار نفر پذیرفته شدند. کمی کمتر از ۵۰۰ هزار نفر به آزمون و نتایجش گلایه کردند اما ما به آنها می‌گوئیم آموزش و پرورش مسؤول تأمین شغل برای بیکاران را ندارد بلکه ما تلاش کردیم بهترین‌ها و قیمتی ترین معلمان را بپذیریم و فرزندانمان را به آنها بسپاریم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: من فرد سیاست ورزی نیستم و به رئیس جمهور هم گفتم که سیاست را می‌شناسم اما بنای من معلمی است. چگونه برخی حیا نکردند که در روزی گفتند سیصد هزار معلم اضافه داریم حالا امروز می‌گویند چرا کلاس‌های درس معلم ندارد.

صحرایی خاطرنشان کرد: مگر یک روزه معلمان کاهش یافتند که یک ساله می‌خواهید آن را رفع کنید. حیا نمی‌کنید که تربیت معلم را تعطیل کردید؟ مگر معلمان فراموش می‌کنند که به دوربین‌ها خیره شدید و گفتید معلمان زیاد هستند و باید تعدیل شوند.


وی گفت: بماند که در روند برگزاری آزمون تأخیر ایجاد کردند که آموزش و پرورش بی تقصیر بود. اما بدانید جذب کسانی که قرار است سی سال دانش آموز پروری کند کمی وسواس گونه انجام شود بهتر از آن است که از فردای آن روز دچار مشکل شویم.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: افتخار من معلم بودن است نه عضو کابینه بودن. امروز معلمی شرافت وزارتخانه است نه وزیر بودن. چندسال مجوز استخدام معلم ندادید حالا در مقابل دوربین‌ها سخن از کمبود معلم می زنید. ما معلم قیمتی انتخاب کردیم اما نه به هر قیمتی!

وی اضافه کرد: بیش از ۵ هزار معلم جدید وارد شهر تهران شده است. بیایند بگویند در آن هشت سال خسران آفرین در کدام سالش معلم به شهر تهران دادند. این در حالی است که تهران به ده هزار معلم دیگر نیاز دارد.

صحرایی گفت: افتخار کردیم که جز در یک فرایند علمی سنجیده شده کسی را وارد آموزش و پرورش نکردیم و امانت معلمی را به دوش هر کسی نمی‌گذاریم و به فرزندان این کشور خیانت نخواهیم کرد. معلم فراتر از عالم بودن است.

وی افزود: فارغ التحصیلان زیادی در دانشگاه‌های کشور حضور دارند اما معلم بودن چیز دیگری است. ما این مسؤولیت را امانت بزرگ می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم هر کسی این امانت را برعهده بگیرد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از رسانه‌ها می‌خواهیم که جای خائن و خادم را عوض نکنید. بگویید به مردم که چه کسانی روند جذب معلم را مختل کردند و حالا صحبت از نبود معلم می‌کنند. به مردم بگویید چه کسانی این خسارت را وارد کردند.

صحرایی گفت: منظور من از آن مجالسی که در آن بر علیه معلمان صحبت می‌کنند مجلس شورای اسلامی نیست. حرفهای من را تقطیع نکنید.

وی خطاب به معلمان گفت: به کودکانمان بیاموزید که به دنبال حقیقت و کشف آن باشند. به کودکان بیاموزید که انقلاب و در صدر آن رهبر معظم آن دغدغه‌ای جز شکوفایی توانمندی و استعدادهای آنها ندارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها