کد خبر: ۵۳۰۹۳۲
زمان انتشار: ۰۹:۰۶     ۰۶ آبان ۱۴۰۲
اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با همکاری دادگستری شهرستان سراوان، یک شبکه گسترده ارتشاء، اختلاس و زمین‌خواری را در سراوان شناسایی و متلاشی کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598،  اداره‌کل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب برای برخورد با مفاسد کلان اقتصادی و اداری و جلوگیری از ایجاد شبکه‌های فساد و تبانی در سال «مهار تورم و رشد» تولید با همکاری دادگستری شهرستان سراوان اقدامات صیانتی و اطلاعاتی ویژه‌ای را برای شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی و زمین‌خواران کلان در این شهرستان در دستور کار خود قرار داد.

در این راستا با عنایات خداوند متعال و تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) با همکاری با هماهنگی مقامات قضایی و همراهی اعضای شورای تامین، شناسایی یک شبکه گسترده ارتشاء و اختلاس و زمین‌خواری از اسفندماه سال 1401 آغاز و طی چند ماه کار اطلاعاتی و جمع‌آوری ادله و مستندات قضایی، یک باند بزرگ اختلاس و زمین‌خواری در شهرستان سراوان مورد ضربه قرار گرفت.

پس از شناسایی اراضی دولتی و ملی تصرف شده در شهرستان سراوان با دستور مقام قضایی تاکنون بیش از 65 هکتار از اراضی مذکور به ارزش 500 میلیارد تومان از ید زمین خواران آزاد و به بیت المال برگردانده شد.

همچنین 4 نفر از مدیران و زمین خواران بزرگ سراوان که این شبکه را که به صورت حرفه‌ای مدیریت می‌کردند نیز دستگیر و به دادسرای شهرستان سراوان معرفی شدند.

از شهروندان تقاضا می‌شود برای مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی برای یاری رساندن به خادمان خود در وزارت اطلاعات هرگونه اخبار و گزارشاتی در خصوص تخلفات و فساد اداری را با شماره تماس 113 اعلام کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها