کد خبر: ۵۳۰۹۷۱
زمان انتشار: ۱۴:۱۱     ۰۷ آبان ۱۴۰۲
دونالد ترامپ که از او به عنوان شانس نخست نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا یاد می‌شود در جدیدترین سخنرانی انتخاباتی خود رئیس جمهوری کنونی آمریکا را بی کفایت خواند و به رقیبان هم حزبی خود نیز تاخت.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایرنا، تارنمای روزنامه نیویورک پست امروز نوشت که ترامپ در جریان سخنرانی برای جمعی از هوادارانش در یکی از شهرستان های ایالت نوادا، جو بایدن ۸۰ ساله را فاسد و بی کفایت خواند و گاف های اخیر وی را به سخره گرفت.

ترامپ ۷۷ ساله گفت: بایدنی که حتی نمی تواند از جایگاه سخنرانی خود پایین بیاید و یا دو جمله را به خوبی ادا کند چگونه می تواند مسئولیت یک جنگ هسته ای را به عهده بگیرد؟"

در حالیکه حضار به تقلید رفتار بایدن از سوی ترامپ می خندیدند، وی گفت: نباید بخندیم، باید گریه کنیم. خدا را شکر که محافظانش (بایدن) راه خروج را به او نشان می دهند.

ترامپ در ادامه سخنرانی خود پس از بایدن، به سراغ رقیبان هم حزبی خود رفته و بر آنها نیز تاخت.

نیکی هیلی فرماندار کنونی ایالت کارولینای جنوبی و سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل پیشتر اعلام کرده بود که هرگز وارد گردونه رقابت ها نمی شود و از رئیسش (ترامپ) در انتخابات حمابت می کند. اما ترامپ به دلیل خلف وعده هیلی، به او لقب "مغز فندقی" داده و گفت: یکی می گفت که مغز فندقی در رتبه دوم نظرسنجی ها قرار دارد، با این حال او به هیچ جایی نمی‌رسد.

ران دوسانتیس فرماندار ایالت فلوریدا و جدی ترین رقیب ترامپ نیز از حملات وی بی نصیب نماند. چون ترامپ در باره او نیز گفت: افت مقبولیت دوسانتیس مانند سقوط پرنده‌ای زخمی از آسمان است.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا همچنین در واکنش به کناره گیری مایک پنس معاون پیشین خود و از دیگر داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری در حزب جمهوریخواه گفت: "او باید مرا تائید کند چرا که در زمان معاونت اش، یک رییس جمهوری بسیار موفق بودم."
پنس دیروز (۶ آبان) از ادامه مبارزات انتخاباتی خود برای نامزدی از سوی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ انصراف داد.

وی در میان جمعی از هواداران خود در لاس وگاس، گفت: ما همیشه می‌دانستیم که این یک نبرد دشوار خواهد بود اما پشیمان نیستم و به مردم آمریکا می‌گویم زمان من نیست، اما زمان شماست.

به نوشته نیویورک پست، ترامپ در جدیدترین میانگین نظرسنجی های تارنمای افکارسنجی ۵۳۸، با ۵۶.۹ درصد آرا پیشتاز است و دیسانتس ۱۴.۱ درصد و هیلی ۸ درصد آرا را به خود اختصاص داده اند. پنس نیز ۳.۸ درصد آرا را در اختیار داشت.

شصتمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پنجم نوامبر ۲۰۲۴ برابر با ۱۵ آبان ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها