کد خبر: ۵۳۱۷۸۳
زمان انتشار: ۱۳:۴۳     ۳۰ آبان ۱۴۰۲
بارش باران ۲۴ ساعت گذشته آلودگی هوای تهران را شست تا روز سه‌شنبه شاخص کیفیت هوا در وضعیت سبز (پاک) قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایرنا، بدنبال بارش باران که از عصر دیروز در همه مناطق تهران روی داد هوا تمیز و پاک شد به گونه‌ای که شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا امروز روی عدد ۵۰ در شرایط سبز (پاک) قرار بگیرد.

بر اساس آخرین اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، تنها ایستگاه شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۰۳ در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد ولی ایستگاه اقدسیه منطقه یک با شاخص ۴۴ در وضعیت (سبز) پاک و در سایر مناطق نیز وضعیت زرد (قابل قبول) است و ایستگاه سوهانک در منطقه یک با شاخص ۲۶ بهترین کیفیت را دارد. 

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۶۸ (قابل قبول) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز هشت روز هوای پاک، ۱۷۴ روز هوای قابل قبول، ۵۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها