کد خبر: ۵۳۲۹۸۵
زمان انتشار: ۱۴:۵۶     ۱۱ دی ۱۴۰۲
ادعای نیویورک تایمز؛
رسانه آمریکایی نزدیک به دولت دموکرات این کشور مدعی شد که پنتاگون برنامه‌هایی برای هدف قرار دادن سایت‌های موشکی و پهپادی یمن چیده است.

به گزارش پایگاه خبری 598، به دنبال ورود ارتش آمریکا به درگیری مستقیم در دریای سرخ برای حفاظت از اسرائیل، نیویورک تایمز روز دوشنبه از برنامه‌ریزی پنتاگون برای انجام حملات به پایگاه‌های انصارالله یمن در داخل خاک یمن خبر داد.

این روزنامه نزدیک به دموکرات‌ها، گزارش خود را با ادعای پنتاگون شروع کرد و نوشت که «درگیری بین جنگجویان حوثی تحت حمایت ایران و بالگردهای نیروی دریایی آمریکا در دریای سرخ، صبح یکشنبه با کشته شدن همه خدمه سه قایق حوثی‌ها پایان یافت».

به ادعای نیویورک تایمز، این درگیری «در برهه‌ای اتفاق افتاد که کاخ سفید در حال بررسی حمله مستقیم به نیروهای نیابتی ایران در خاورمیانه است...این اولین بار است که نیروهای آمریکایی وارد یک آتش سوزی مرگبار با حوثی‌ها می‌شوند».

فرماندهی تروریستی «سنتکام» مدعی شده که بالگردهای آمریکا برای پاسخ دادن به درخواست کمک کشتی «مائرسک هانگژو» اعزام شدند و در دفاع از خود، سه قایق از چهار قایق یمنی‌ها را غرق کردند.

نیویورک تایمز معتقد است که تقابل نظامی مستقیم آمریکا با یمن، دولت بایدن را با «یک انتخاب دشوار» مواجه کرده است: «دولت باید تصمیم بگیرد که به سایت‌های موشکی و پهپادی حوثی‌ها در یمن حمله کنند یا منتظر بمانند که آیا حوثی‌ها عقب‌نشینی می‌کنند یا خیر».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سرتیپ یحیی سریع، درباره تجاوز نظامی روز گذشته آمریکا گفته بود که واشنگتن باید تبعات جنایت خود را بپذیرد.

وی هشدار داد که «تحرکات دشمن آمریکایی، مانع از آن نخواهد شد که یمن به وظیفه خود در حمایت از فلسطین عمل نکند».

طبق گزارش نیویورک تایمز، به دنبال حملات نیروهای مقاومت به نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه، فرماندهان ارشد پنتاگون در حال اعمال فشار برای «انجام اقدامات تهاجمی‌تر علیه نیروهای نیابتی ایران بوده‌اند».

این روزنامه مدعی شد که تا قبل از تقابل نظامی دیروز در دریای سرخ، «بایدن از دادن دستور حمله به پایگاه‌های حوثی‌ها در یمن اکراه داشته است»؛ اکراهی که مهم‌ترین دلیلش آن است که «عربستان سعودی می‌خواهد از جنگ با یمن عبور کند».

رسانه آمریکایی ادعا کرد که پنتاگون برای حمله به سایت‌های موشکی و پهپادی در یمن و برخی از تأسیساتی که از آنها برای حمله قایق‌های تندرو به کشتی‌ها در دریای سرخ استفاده می‌شود، برنامه‌ریزی کرده است..

به روایت این روزنامه، پنتاگون درباره پاسخ ندادن به حملات یمن یک نگران دیگر هم دارد: «ایجاد بازدارندگی در برابر حملات به نیروهای ایالات متحده در منطقه».

منبع: فارس

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها