کد خبر: ۵۳۳۵۴۱
زمان انتشار: ۱۴:۳۹     ۲۴ دی ۱۴۰۲
درحالی که پس از لغو عمره برخی از زائران با حضور در دفاتر حج و زیارت استان‌ها خواستار بازگرداندن پول خود و انصراف از سفر هستند، رئیس سازمان حج و زیارت می‌گوید که «انصراف از سفر به صورت اینترنتی امکان‌پذیر است.»

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از فارس؛ «طلاهامو فروختم، هزینه عمره رو بدم، اما  هنوز وضعیت سفر مشخص نیست»، «اگر اعزام‌ها قطعی نبود، پس چرا از مردم پول گرفتند»، «وضعیت پول‌هایی که برای عمره دادیم، چی می‌شه؟» این‌ها تنها بخشی از گلایه‌های زائران عمره پس از لغو این سفر معنوی در سامانه فارس من است.

با به تعویق افتادن عمره مفرده، زائران نگران پولی هستند که برای این سفر داده‌اند؛ تا جایی که برخی با حضور در دفاتر حج و زیارت می‌خواهند‌ پول خود را پس بگیرند.

رئیس سازمان حج و زیارت سیدعباس حسینی می‌گوید که «زائران می‌توانند به صورت اینترنتی سفر را لغو کنند.» این در حالی است که به گفته یک‌ منبع مطلع «بیش از ۱۳ هزار ویزا تاکنون صادر شده است.» از طرفی هم پس از صدور ویزا امکان لغو درخواست و بازگرداندن هزینه وجود ندارد.

عمره با قیمت ۴۰ تا ۴۴ میلیون تومان پس از حدود ۹ سال تعطیلی، قرار بود ۱۳ دی برقرار شود، اما این امر رخ نداد و سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای از توقف اعزام‌ها تا ۱۷ دی و پس از آن ۲۴ دی خبر داد و در نهایت برقراری اعزام‌ها تا اطلاع ثانوی لغو‌ شد.

گفته می‌شود که «هزینه ویزای عمره با ۳ ماه اعتبار، ۱۲۰ دلار است» که با دلار ۵۰ هزار تومانی بیش از ۶ میلیون تومان می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها