کد خبر: ۵۳۳۶۷۹
زمان انتشار: ۱۴:۱۶     ۲۷ دی ۱۴۰۲
هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش ایران قم طی مراسمی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قم افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری 598، رییس انجمن صنفی کفش ماشینی استان قم در حاشیه افتتاح این نمایشگاه بیان کرد: ۷۱۱ شرکت و تولیدکننده از استان‌های مختلف کشور برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده بودند که بخاطر محدودیت فضا، ۴۰۰ شرکت توانمندی‌های خود را در این نمایشگاه در معرض بازدید قرار داده اند.

جواد شعبانزاده خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود طی برگزاری این نمایشگاه هزار تاجر و فعال اقتصادی خارجی در کنار ۳۰ هزار تولیدکننده و علاقمند از شهرهای مختلف ایران از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی ادامه داد: همچنین در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، طرح اهدای کفش به مناسبت عید نوروز برای توزیع در بین نیازمندان توسط خیرین و تولید کنندگان به اجرا در خواهد آمد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم: تولیدکنندگان کفش قم با نگاه علمی در حال توسعه بازارهای صادراتی هستند

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم گفت: تولیدکنندگان و فعالان صنعت کفش قم با نگاه علمی در حال گسترش و توسعه صادرات و بازارهای جدید هستند و این صادرات نیز فقط محدود به کشورهای همسایه نیست.

اکبر ابدالی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش قم، بیان داشت: صنعت کفش قم جوشیده و برآمده از ظرفیت های این استان است و یک صنعت وارداتی نیست.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم ادامه داد: صنعت کفش یکی از صنایع پاک است که فاقد بسیاری از آلایندگی‌های صنایع دیگر است و کاملا بومی این استان و جزو مزیت‌های اقتصادی مهم آن است.

ابدالی با اشاره به اینکه صنعت کفش یکی از صنایع کم‌آب‌بر است و از نظر مصرف انرژی نیز وضعیت مطلوبی دارد، خاطرنشان کرد: صنعت کفش یک صنعت اشتغال بخصوص در اشتعال خانگی که با زیست و فرهنگ این استان کاملا سازگار است.

وی ظرفیت‌های صازدات صنعت کفش را مورد توجه قرار داد و گفت: هم اینک حجم قابل توجهی از تولیدات این محصول به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت قم اظهارداشت داشت: تولیدکنندگان و فعالان صنعت کفش قم با نگاه علمی در حال گسترش و توسعه صادرات و بازارهای جدید هستند و این صادرات نیز فقط محدود به کشورهای همسایه نیست.

وی در پایان با اشاره به حضور ده‌ها تاجر و فعال صنعت کفش از ۳۰ کشور خارجی گفت: امسال شاهد استقبال بی نظیر از تولیدکنندگان بومی و از سایر شهرهای کشور در این نمایشگاه هستیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها