أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۳۴۳۷۹
زمان انتشار: ۱۴:۰۳     ۲۱ بهمن ۱۴۰۲
امام جمعه مسجد مکی زاهدان، در اظهاراتی عجیب دیه پرداختی به کشته‌شدگان حادثه هشتم مهر زاهدان را ناچیز دانسته و خواستار پرداخت شتر و دلار شده است!

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از الف، عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه پرحاشیه مسجد مکی زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفته است: « از بعضی اولیای دم حادثۀ جمعه خونین زاهدان رضایت گرفته و به آنها دیه داده‌اند. واقعیت این است که دیۀ یک‌ میلیارد تومان یا 900 میلیون تومان مبلغ بسیار ناچیزی است. چیزی که به‌عنوان دیه پرداخت شده است منصفانه نیست و بسیار ناچیز است. شما که رضایت گرفتید و می‌خواستید دیه بدهید حداقل بر اساس دیۀ منصوص که 100 شتر است، عمل می‌کردید و به اولیای دم 100 شتر به‌عنوان دیه می‌دادید یا حداقل طلا و دلار پرداخت می‌کردید. شما دولت هستید و فقیر نیستید؛ به‌جای یک میلیارد، به اولیای دم 6 میلیارد و 7 میلیارد تومان می‌دادید.»

این در حالی است که میزان دیه، هر ساله به شکل قانونی توسط قوه قضائیه مشخص می‌شود و معلوم نیست عبدالحمید اسماعیل زهی این سخنان را بر چه اساسی مطرح کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها