أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۳۴۳۸۴
زمان انتشار: ۱۴:۳۹     ۲۱ بهمن ۱۴۰۲
بررسی داده‌ها و اطلاعات پهنه‌ای بارش سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد بارش‌ها در کشور نسبت به دوره بلندمدت ۴۷.۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از تسنیم، بر اساس داده‌ها و اطلاعات پهنه‌ای بارش‌ سازمان هواشناسی کشور از ابتدای سال آبی جاری تا دو روز قبل (1401/11/19) بارش‌ها در کشور نسبت به دوره بلندمدت 47.5 درصد کاهش یافته است.

در مدت یاد شده مجموع بارش در کشور 55 میلیمتر کاهش یافته است. بیشترین رشد منفی بارش‌ها با 77.7 درصد مربوط به استان هرمزگان است. پس از این استان، کرمان با رشد منفی 75.8 درصد، فارس با رشد منفی 75.1 درصد، سیستان و بلوچستان با رشد منفی 66.3 درصد، خراسان جنوبی با رشد منفی 64.2 درصد و بوشهر با کاهش 62.6 درصدی بارش‌ها قرار دارند.

میزان کاهش بارش‌ها در استان یزد نیز در دوره اشاره شده 61 درصد بوده است. در استان‌های ساحلی دریای خزر یعنی گیلان و مازندران به ترتیب رشد منفی 22.5 درصدی و رشد منفی 2.6 درصدی ثبت شده است.

به گزارش تسنیم، تنها در دو استان کشور از ابتدای سال آبی جاری تا 19 بهمن ماه بارش‌ها افزایش یافته است. در استان اردبیل بارش‌ها 4 صدم درصد و در گلستان نیز 3.1 درصد رشد داشته است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها