کد خبر: ۵۳۴۴۷۰
زمان انتشار: ۱۲:۰۴     ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
نشست اعضای اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با موضوع بررسی پیش‌نویس سیاست‌های کلی امر به معروف و نهی از منکر برگزارشد و در ادامه به تصویب اعضا رسید.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از خبرگزاری حوزه از تهران، نشست اعضای اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور حجج اسلام والمسلمین کاظم صدیقی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر، محمود عبداللهی نماینده حوزه علمیه، سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات، دکتر رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، دکتر محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، محمدحسین طاهری آکردی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، محمدرضا مبلغی رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر مجلس در سالن جلسات این ستاد برگزار شد، پیش‌نویس سیاست‌های کلی امر به معروف و نهی از منکر که توسط این ستاد تهیه شده مورد بحث و بررسی نهایی قرار گرفت و مقرر شد تا این پیش نویس جهت تصویب به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شود.

همچنین در بخش دیگری از نشست، حاضران درباره قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر شد تا اصلاح قانون فعلی یا تدوین قانون جدید برای حمایت از آمران و ناهیان از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بررسی شده و نظر نهایی از سوی این ستاد اعلام شود.

تصویب آیین نامه‌های اداری و مالی از دیگر مباحث مطرح شده در نشست اعضای اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بود.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی به عنوان رئیس جلسه به تبیین نقش امر به معروف و نهی از منکر در قوام و دوام جامعه پرداخت و یادآور شد: اقتدار حاکمیت اسلامی و همچنین جایگاه ولی مسلمین بستگی به احیای و انجام فریضتین دارد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را کار مردمی دانست و تأکید کرد که فریضتین نیازمند فرهنگ سازی عمومی و مشارکت دادن مردم است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ادامه خاطرنشان ساخت: تا گفتمان امر به معروف و نهی از منکر در سطوح ملی و فراملی شکل نگیرد، نمی‌توان انتظار موفقیت داشت. همه دستگاه‌ها در بحث فریضتین وظیفه داشته و این ستاد یک ستاد فراقوه ای است که 19 عضو اصلی آن از مسئولان رده بالا و افراد تأثیرگذاران کشور هستند.

این گزارش می‌افزاید؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین طاهری آکردی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گزارشی از عملکرد این ستاد در بخش‌های مختلف علمی، آموزشی، فرهنگی، مطالبه گری، حمایت از آمران و ناهیان، برگزاری دوره‌ها، برگزاری جشنواره، راه اندازی سامانه «سو» و... ارائه داد.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به پیش‌نویس سیاست‌های کلی امر به معروف و نهی از منکر که پیش تر برای اعضای این ستاد ارسال شده بود، نکاتی درباره ارسال این پیش‌نویس به مجمع تشخیص مصلحت نظام یا شورای عالی انقلاب فرهنگی را ارائه کرد که به اجماع حاضران و با استناد به اصل هشتم قانون اساسی مقرر شد این پیش‌نویس در مجمع تشخیص مصحلت نظام بررسی شود.

همچنین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نامه حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب به دکتر محسن رضایی دبیر وقت مجمع تشخیص مصحلت نظام را نشان از جایگاه والای امر به معروف در حاکمیت اسلامی دانست.

در ادامه جلسه هر کدام از حاضران به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و از پیش نویس سیاست‌های کلی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک پیش نویس بدون اشکال، جامع، کامل، مفید و خوب یاد کردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها