کد خبر: ۵۳۵۲۷۹
زمان انتشار: ۱۸:۰۳     ۰۱ فروردين ۱۴۰۳
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سامانه تلفنی ۰۹۶۲۹ را برای ارائه اطلاعات درباره خدمات سفر و دریافت شکایت‌ها اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایسنا، این سامانه به دو زبان فارسی و انگلیسی است و اطلاعات مورد نیاز درباره راه‌ها، هواشناسی، اسکان، پذیرایی و قیمت‌ها را ارائه می‌دهد و شکایت‌های مردم را دریافت می‌کند. سامانه سفر در تعطیلات نوروز، ۲۴ ساعته فعال است.

مسافران و گردشگران خارجی نیز در صورت مواجهه با هر گونه مشکلات گمرکی و یا انتظامی، نیاز به خدمات امداد خودرو و ... در هر نقطه از ایران می‌توانند با سامانه ملی سفر ۰۹۶۲۹ تماس داشته باشند و برای حل مشکل و یا دریافت راهنمایی‌های لازم از تجارب و دانش تخصصی کارشناسان مربوطه بهره‌مند شوند.

جاذبه‌های مختلف گردشگری، وضعیت راه‌ها و جاده‌ها، هواشناسی، اماکن اقامتی، موزه‌ها و فرهنگسراها، اماکن پذیرایی، امداد خودرو، دفاتر خدمات ‌مسافرتی، صدور اسناد، بانک‌ها، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن، مجتمع‌های خدماتی و رفاهی، پمپ‌بنزین‌ها و جایگاه های سوخت گازها، مراکز فروش صنایع‌دستی، جشنواره‌های فرهنگی و …موضوعاتی است که مسافران می‌توانند با شماره گیری تلفن ۰۹۶۲۹ اطلاعات مربوط به آنها را دریافت کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها