کد خبر: ۵۳۶۰۱۴
زمان انتشار: ۰۸:۵۸     ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
منچسترسیتی در بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا امشب از رئال مادرید میزبانی کرد و در یک بازی طولانی در ضربات پنالتی شکست خورد تا از صعود به نیمه نهایی بازبماند.

سیتی از ابتدا روی جریان بازی تسلط داشت و مالکیت توپ را در اختیار گرفت تا ایده‌های تاکتیکی‌اش را به حریف دیکته کند که در این امر در دقایق ابتدایی موفق بود. دقیقه 8 کوین دی‌بروینه اولین موقعیت خطرناک روی دروازه رئال ایجاد کرد که ارسال خطرناک او توسط آندری لونین دفع شد.

اولین موقعیت خطرناک رئال روی دروازه سیتی توسط کاماوینگا شکل گرفت که با شوت از راه دور دروازه را تهدید کرد اما ادرسون موفق شد به خوبی آن را مهار کند. رئال برخلاف جریان این بازی موفق شد در دقیقه 12 به گل برسد. رودریگو که در دقیقه 14 بازی رفت گلزنی کرده بود در این بازی هم دروازه حریف را باز کرد.

 
2012163

حمله رئالی‌ها از سمت چپ خط دفاعی سیتی با پاس رو به جلوی فده والورده آغاز شد و توپ به وینیسیوس جونیور رسید. ستاره برزیلی با نگاهی به نزدیکی دروازه رودریگو را دید که با ارسال کوتاه او را صاحب توپ کرد. اولین ضربه رودریگو توسط ادرسون مهار شد و او روی ریباند موفق شد دروازه هموطن برزیلی‌اش را باز کند.

بعد از این گل سیتی دوباره کنترل بازی را در دست گرفت و ضربه سر هالند در دقیقه 17 با فاصله به بیرون رفت. هالند در دقیقه 19 موفق شد تیرک دروازه رئال را به صدا درآورد که ریباند آن به برناردو سیلوا برخورد کرد و به بیرون رفت.

وینیسیوس که در دقیقه 24 به محوطه جریمه نزدیک شده بود، والورده را صاحب موقعیت کرد اما شوت خطرناک او با تکل بلند یوشکو گواردیول دفع شد. لونین که شب سختی را در ورزشگاه اتحاد پشت سر می‌گذاشت در دقیقه 27 ابتدا ضربه هالند را دفع کرد و سپس کمتر از یک دقیقه بعد شوت گریلیش را مهار کرد.

2012164

دنی کارواخال روی تکل بلند موفق شد ضربه خطرناک گریلیش را مهار کرد و در دقیقه 32 یک ضربه کرنر به سود سیتی اعلام شود. گریلیش در دقیقه 36 موقعیت بسیار مناسبی برای گلزنی داشت که ضربه محکم او به تور سمت راست دروازه رئال مادرید برخورد کرد.

رئال اگرچه نیمه اول را با برد به پایان رساند اما تا پایان تخت فشار حملات سیتی بود و در دقیقه 45 سیتی یک فرصت خطرناک داشت که ضربه فیل فودن از بالای دروازه به بیرون رفت.

رئال که در این بازی فاصله زیادی با رئال در بازی رفت داشت در نیمه دوم هم تخت فشار سیتی بازی را آغاز کرد. لونین با واکنش مناسب ضربه والی گریلیش را در دقیقه 46 مهار کرد تا دروازه‌‌ش را نجات دهد.

در دقیقه 51 پس از اینکه دی‌بروینه توپ را از کنار دستان لونین عبور داد توپ به سمت دروازه خالی در حرکت بود که ناچو موفق شد با وجود فشار هالند این توپ را به بیرون بفرستد و یک کرنر به سود سیتی اعلام شود. در دقیقه 55 هم کاماوینگا موفق شد ضربه هالند را از نزدیکی دروازه دور کند.

2012165

بازی اکثرا با حملات سیتی همراه بود که تلاش زیادی برای گل تساوی داشتند و در مقابل رئال سعی می‌کرد مانع از رسیدن ضربات پایانی به سمت چارچوب دروازه شود. در دقیقه 71 رئال که از نیمه خودش خارج شده بود روی ارسال خطرناک والورده فرصت گلزنی داشت که پیش از اثرگذاری وینیسیوس روی آن، ادرسون از دروازه خارج شد و توپ را در اختیار گرفت.

سیتی که بعد از ورود جرمی دوکو از دقیقه 72 تمرکزش طراحی حملات از سمت راست خط دفاعی رئال بود، موفق شد دقیقه 76 از این طریق به گل برسد. بعد از ارسال دوکو به محوطه جریمه، آنتونیو رودیگر با دفع ناقص توپ را مقابل دی‌بروینه رها کرد که ضربه او به زیر طاق دروازه چسبید و سیتی به گل تساوی رسید.

2012166

اگر واکنش لونین در دقیقه 78 نبود ضربه فنی دی‌بروینه از بالای دستان این دروازه‌بان عبور می‌کرد و به داخل دروازه رئال می‌رفت. ستاره بلژیکی سیتی در دقیقه 82 روی پاس مانوئل آکانجی فرصت خوبی برای گل دومش داشت که ضربه او با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

بازی بین دو تیم در دقایق پایانی نیمه اول بدون اتفاق خاصی دنبال شد تا در نهایت به دلیل تساوی بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود. فیل فودن در دقیقه 99 شانس خوبی برای گلزنی روی ارسال برناردو سیلوا داشت که ضربه او به پای دیگرش برخورد کرد و به آرامی در دستان لونین قرار گرفت.

بازی بیشتر در کنترل سیتی بود که رئال در آخرین لحظات وقت اضافه اول فرصت خوبی به دست آورد اما با ضربه بی‌دقت رودیگر در فاصله یک‌قدمی با چارچوب از کنار دروازه به بیرون رفت.

2012167

در ابتدای وقت اضافه دوم دنی کارواخال روی زمین افتاد و قادر به ادامه بازی نبود تا با ادر میلیتائو تعویض شده و این مدافع برزیلی جانشین او شود. پس از این تعویض رئال به سمت دروازه سیتی مایل شد و ضربه لوکاس واسکز در دقیقه 111 با فاصله کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

جدی‌ترین حمله این نیمه در دقیقه 120 شکل گرفت که ضربه خولین آلوارز را لونین به خوبی متوقف کرد و چند ثانیه پس از آن داور سوت پایان نیمه دوم وقت‌های اضافه را به صدا درآورد تا تکلیف برنده این بازی در ضربات پنالتی مشخص شود.

اولین ضربه پنالتی سیتی را خولین آلوارز زد که برخلاف شیرجه لونین توپ را به گل تبدیل کرد. لوکا مودریچ اولین پنالتی رئال را زد که ضربه او را ادرسون به خوبی مهار کرد.

دومین پنالتی سیتی را برنارد سیلوا به وسط زد و لونین دست او را خواند تا به راحتی توپ را ایستاده دفع کند. جود بلینگام با یک مکث ادرسون را فریب داد و توپ را با ضربه زمینی به سمت راست دروازه فرستاد.

سومین ضربه پنالتی سیتی را متئو کواچیچ زد که لونین بعد از مهار دست راست آن را با پایش مهار کرد. لوکاس واسکز پنالتی زن بعدی رئال بود که ضربه‌اش را خطرناک به گوشه دروازه فرستاد.

2012169

فیل فودن با ضربه پرقدرت چهارمین پنالتی سیتی را برخلاف شیرجه لونین به تور دروازه چسباند. ناچو چهارمین پنالتی رئال را با ضربه پای راست به گل تبدیل کرد.

ادرسون در انتخابی عجیب پنجمین پنالتی‌زن سیتی بود و اگرچه لونین جهت ضربه را به خوبی تشخیص داد اما موفق به مهار آن نشد. رودیگر به عنوان پنجمین پنالتی‌زن رئال توانست این توپ را با وجود شیرجه بلند ادرسون به گل تبدیل کند و جواز صعود رئال به دور بعدی را صادر کند.

سیتی در این بازی از عدم درخشش همیشگی ستاره‌هایش ضربه خورد. ارلینگ هالند، کوین دی‌بروینه و برناردو سیلوا با ارائه‌ نمایش معمولی و از دست دادن فرصت‌های مناسب گلزنی تاثیر زیادی روی این نتیجه داشتند که به‌‎خصوص از دست دادن پنالتی سیلوا تاثیر زیادی در نتیجه بازی امشب داشت.


منچسترسیتیترکیب منچسترسیتی
ادرسون، کایل واکر، روبن دیاز، جوسکو گواردیول، رودری، مانوئل آکانجی (112- جان استونز) ، برناردو سیلوا، کوین دی بروین (112- متئو کواچیچ)، فیل فودن، جک گریلیش (72- جرمی دوکو)، ارلینگ هالند (91- خولین آلوارز).

رئال مادریدترکیب رئال مادرید
اندری لونین، دنی کارواخال (110- ادر میلیتائو)، ناچو، آنتونیو رودیگر، فرلاند مندی، ادواردو کاماوینگا، فده والورده، تونی کروس (79- لوکا مودریچ)، جود بلینگام، رودریگو (84- براهیم دیاز) و وینیسیوس (102- لوکاس واسکز).


شرح گل‌ها:
منچسترسیتی ۰-۱ رئال مادرید (رودریگو دقیقه ۱۱): پاس‌کاری و بازی منظم رئالی‌ها با یک کار تیمی همراه بود و پس از اینکه وینیسوس توپ را به رودریگو رساند، این بازیکن در دو مرحله دروازه ادرسون را باز کرد تا باز هم مقابل این تیم گلزنی کرده باشد.

 

منچسترسیتی ۱-۱ رئال مادرید (کوین دی بروینه دقیقه ۷۶): حرکت و نفوذ دوکو از سمت چپ با دخالت رودریگر همراه شد اما توپ مقابل پای دیبروینه کاشته شد و این بازیکن به سادگی کار را به تساوی کشاند.

 

کرنومترلحظات حساس:
*دقیقه ۱۶: ضربه سر هالند اولین موقعیت خطرناک سیتیزن‌ها بود اما این موقعیت چندان دروازه رئال مادرید را به خطر نینداخت.
*دقیقه 17: این‌بار پاس دیبروینه با دخالت لونین قطع شد و توپ به جای هالند به سیلوا رسید اما تیرک دروازه مانع از تغییر نتیجه شد.

 

*در دقیقه بیست و هفتم شاهد فعالیت‌های تهاجمی بی‌پایان بازیکنان تیم میزبان بودیم اما باز هم عدم دقت در زدن ضربات آخر باعث شد تا بازی یک بر صفر دنبال شود.
*دقیقه 36: فرار تند و تیز جک گریلیش با ضربه پای چپ این بازیکن همراه شد اما بخت و اقبال نتوانست او را در انتخاب زاویه مخالف یاری کند.
*در دقیقه ۴۸ شوت والی تماشایی جک گریلیش توسط آندری لونین برگشت داده شد.
*در دقیقه ۵۱ ناچو با یک قطع توپ بد نزدیک بود گل به‌خودی بزند که خودش جبران کرد و توپ را در آستانه ورود به دروازه دور کرد.
* در این دقایق دو تیم اغلب با درگیری در میانه زمین برای تهاجم به یکدیگر فشار می‌آوردند اما تا اینجا شاهد اتفاق خاصی روی دروازه‌ها نبودیم.
*در دقیقه ۸۰ پاس کات‌بک دوکو، دی بروینه را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد، اما شوت ستاره خط هافبک سیتیزن‌ها از بالای دروازه به بیرون رفت.
*باز هم دوکو در دقیقه ۹۴ نفوذ کرد ولی مدافع رئال مادرید یعنی فرلاند مندی خوش شانس بود که توپ از زیر پایش عبور نکرد تا به دیبروینه برسد.
*بازی بسیار خطرناک دنبال می‌شود و رئال مادرید در شرایطی که تعداد پاس‌هایش به عدد ۴ نمی‌رسد، مشغول دفاع کردن است.
*این بار رودیگر مدافع پیش‌تاخته رئال مادرید سعی داشت بتواند اشتباهش را جبران کند اما این مدافع آلمانی در زدن ضربه آخر بدشانس بود و شوت خطرناک و سرکشش از کنار دروازه به بیرون رفت.
*موقعیت‌ها یکی پس از دیگری گذشتند و دو تیم در دقایق اوقات اضافه تمام تمرکز خود را بر حفظ نتیجه گذاشتند. حالا باید آماده دوئل پنالتی‌ها باشیم‌!

منبع : ورزش سه
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها