کد خبر: ۵۳۶۸۳۳
زمان انتشار: ۱۲:۳۹     ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳

ایهود یعاری خبرنگار شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی ادعا کرد، حزب‌الله رویکرد جنگی خود را در جنگ علیه اسرائیل تغییر داده و باعث شده است شرایط جدیدی در طول مرز با لبنان برای ارتش اسرائیل به وجود آید.

این رسانه با استناد به گزارش‌های منتشر شده در لبنان مدعی شد، رهبران حزب‌الله تصمیمات جدیدی را برای تعامل خود با ارتش اسرائیل در طول مرز لبنان اتخاذ کرده‌اند که یکی از آنها تشکیل تیم‌های 3 و 4 نفره در نزدیکی خط مرز برای دیده‌بانی و شناسایی اهداف اسرائیلی است.

در چارچوب این راهکار جدید، حزب‌الله به جای استفاده از موشک‌های ضد زره که طی ماه‌های اخیر به طور کامل به آن تکیه داشت، اکنون از ابزار پهپادی استفاده کرده و آن را از مناطق نزدیک مرز به هوا پرتاب می‌کند؛ به همین خاطر سامانه‌های پدافندی اسرائیل قابلیت شناسایی و رهگیری آنها را پیدا نمی‌کنند.

در همین حال حزب‌الله موشک‌های کوتاه و میان برد را در دستور کار خود قرار داده و بر خلاف شلیک موشک‌های ضد زره، نیروهای شلیک‌کننده قدرت پنهان شدن را بعد از شلیک دارند.

همچنین حزب‌الله تصمیم گرفته است تا به تیم‌های خود اجازه فعالیت در طول و حتی پشت مرزها را برای جمع‌آوری اطلاعات و مشخص کردن مراکز هدف بدهد.

منبع: تسنیم

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها