کد خبر: ۵۳۶۹۱۱
زمان انتشار: ۱۲:۳۳     ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
رئیس جمهور با بیان باید جامعه و مردم و نیازهای آنان را بشناسیم و برای ایفای نقش در هر سطحی با آمادگی کامل خطرپذیر و مسئولیت‌پذیر باشیم تاکید کرد که افرادی که تعدی و تجاوز می‌کنند باید دست‌شان قطع شود.

به گزارش پایگاه خبری 598، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در دیدار با مردم مازندران در مصلی ساری اظهار کرد: نباید جریان سوادگری و جنگل‌خواری و زمین‌خواری، کوه‌خواری، ساحل‌خواری باب شود. با قاطعیت باید جلوی افرادی که می‌خواهند به منابع و ذخایر ملی، جنگل‌ها و این داشته‌های طبیعی دست‌اندازی کنند و افرادی که تعدی و تجاوز می‌کنند باید دست‌شان قطع شود. باید دست زیاده‌خواهان را قطع کرد.

منابع طبیعی باید حفظ شود و به دست سوداگران نیفتد

رئیس جمهور ادامه داد: مراتع، جنگل‌ها و زمین‌های ارزشمند باید حفظ شوند و به دست سوداگران گرفتار نشود. هرجا که نعمت و امکانی داریم باید مراقبت کنیم که این فضا در اختیار افرادی باشد که صلاحیت دارند.

وی افزود: نباید جریان سوادگری و جنگل‌خواری و زمین‌خواری، کوه‌خواری، ساحل‌خواری باب شود. با قاطعیت باید جلوی افرادی که می‌خواهند به منابع و ذخایر ملی، جنگل‌ها و این داشته‌های طبیعی دست‌اندازی کنند و افرادی که تعدی و تجاوز کنند باید دست‌شان قطع شود. باید دست زیاده‌خواهان را قطع کرد.

ایران مملو از داشته و ثروت است/ پیشتازی مازندران

وی بیان کرد: کشور ما داشته‌های بسیاری در ذخایر معدنی و مادی دارد. مازندران قطب کشاورزی، قطب صنعت، قطب گردشگری، قطب اقتصاد دریامحور است و با تلاش دانشجوان با دانش‌بنیان، این استان پیشتاز کشور است. در جای‌جای کشور تربیت‌شدگان مازندران ایفای نقش می‌کنند.

رئیس جمهور افزود: مازندران ظرفیت زیادی دارد. در دور نخست سفر نیازهای استان را دیدیم و قرار شد اقداماتی انجام شود. از حسینی‌پور استاندار پیشین و همه مدیران و کارگران و کارمندان که برای رفع نیازهای استان نقش داشتند قدردانی می‌کنم.

آیت‌الله رئیسی افزود: در کنار برداشتن گام‌های بلند در صنعت و تولید، در دولت سیزدهم با هدف ایجاد اشتغال، 395 کارخانه و کارگاه راکد به خط تولید برگشت و این موجب افزایش اشتغال شد که جای قدردانی دارد.

گام های خوبی برای آزادسازی سواحل مازندران برداشته شده است

وی ادامه داد: با اجماع و اقدام همگانی برای آزادسازی سواحل در مازندران گام خوبی برداشته شد اما گام بعد از آزادسازی، آبادسازی است یعنی رسیدگی به سواحل برای این‌که مردم مازندران و گردشگران در یک فضای آرام، دلنشین و مفرح حضور یابند و از زیرساخت‌های مناسب بهره بگیرند. کارهایی انجام شده که باید ادامه یابد و تکمیل شود.

رئیس جمهور با تاکید بر این‌که باید مسکن و اشتغال مازندرانی‌ها مورد توجه قرار بگیرد ادامه داد: هشت هزار و 300 مسکن در بافت‌های فرسوده و سایر نقاط مازندران حال ساخت است اما مشکل ما در استان به دلیل توسعه فضای سبز و کشاورزی، کمبود زمین در مرکز استان و برخی شهرها است که می‌شود این مشکل را برطرف کرد.

وی ادامه داد: بخش تولید مسکن در مازندران به کارهای بیشتری نیاز دارد.

آیت‌الله رئیسی بیان کرد: در جلسه صبح امروز در کارخانه چوب و کاغذ کارگران و مدیران گفتند که ما با هم هم‌پیمان هستیم تا تعاونی فعال شود و صاحبخانه شویم. با کمک مدیران و تشکیل تعاونی‌ها در سراسر استان متقاضیان مسکن باید صاحب مسکن شوند.

اجازه زیاده خواهی به متجاوزان ثروت‌های ملی نمی دهیم

آیت‌الله رئیسی گفت: همچنان که اجازه نخواهیم داد در کشور عزیزمان کوچک‌ترین تعدی صورت بگیرد، نباید اجازه دهیم زیاده‌خواهان و متجاوزان به ثروت‌های کشور دست‌اندازی کنند. لذا همه بخش‌های انتظامی، قضایی و اداری در این قضیه اجماع دارند.

وی بیان کرد: بررسی تاریخی نشان می‌دهد جوانان مازندرانی در عرصه‌های انقلاب اسلامی در خط مقدم دفاع از انقلاب، قرآن و ولایت هستند و دلیل این مدعا شهدای و جانبازان و ایثارگران عزیز مازندران هستند.

آیت‌الله رئیسی افزود: به خانواده محترم و معزز شهیدان، خانواده مکرم ایثارگران و جابازان و عموم مردم دلداده به خدا در جای‌جای استان سرسبز مازندران عرض ادب و ارادت می‌کنم.

وی گفت: آخرین باری که در مصلی ساری حضور یافتم لیله‌القدر بود که در جمع دلدادگان به خدا در شب قدر انجام وظیفه کردم. در جمع بسیار باشکوه و مثال‌زدنی مردم مؤمن مازندران حضور یافتم.

رئیس جمهور گفت: از مردم عزیز مازندران که در میدان، مصلا و خیابان‌ها از من به عنوان خادم خود در دولت استقبال کردند تشکر می‌کنم. این استقبال را به حساب خودم به عنوان یک طلبه نمی‌گذارم، به حساب میثاق با ولایت و ارج نهادن به خون شهدا می‌گذارم. ابراز محبت‌های شما در مسیر را ابراز محبت به رهبری و ولایت می‌دانم وگرنه من سرباز ولایت و خدمتگزار شما مردم هستم.

رئیس جمهور گفت: مفاخر استان مازندران نه فقط افتخار این استان بلکه باعث افتخار کشور و امت اسلامی هستند و ما از این بزرگان، توکل به خدا در زندگی را آموختیم.

وی بیان کرد: بزرگان دین به ما آموختند که در طریق خودسازی جامعه‌ از مسیر قرآن حرکت کنیم. از امام رضا (ع) و ائمه دین بیاموزیم و از شهدا و صلحا الهام بگیریم که هم خود را و هم جامعه را بسازیم. شهدای ما پیش از این‌که به مقام شهادت برسند، به مقام کرامت رسیدند. یعنی آماده شدند تا برای رفع نیاز کشور از جان مایه بگذارند.

آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: باید جامعه و مردم و نیازهای آنان را بشنایم و برای ایفای نقش در هر سطحی با آمادگی کامل خطرپذیر و مسئولیت‌پذیر باشیم.

رئیس جمهور ادامه داد: کرامت به این معنا نیست که به کسی مالی ببخشیم. یک جا لازم است مال، یک جا لازم است آبرو و یک جا لازم است جان بگذاریم. شهدای ما از جان‌شان مایه گذاشتند. کرامت به این است که انسان‌ها آماده شدند تا خطرپذیری کنند. دفاع از ارزش‌ها و انقلاب نیازمند ایفای نقش است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها