کد خبر: ۵۳۸۵۲۴
زمان انتشار: ۱۱:۳۶     ۲۰ تير ۱۴۰۳
جهاد طه تصریح کرد: نتایج مذاکرات که قرار است منجر به توقف تجاوزات علیه غزه شود، صحنه نهایی را روشن خواهد کرد و این به میانجی‌ها و جامعه بین‌المللی فرصت بیشتری می‌دهد تا رژیم اشغالگر را جهت اجرای توافق تحت فشار قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری 598، سخنگوی جنبش حماس با تاکید بر اینکه جامعه بین‌المللی باید رژیم اشغالگر را برای اجرای هر توافق آتش‌بس، تحت فشار قرار دهد گفت مقاومت هرگز از شروط و خواسته‌های اصلی خود که بارها مطرح کرده، کوتاه نخواهد آمد.

در سایه اقداماتی که اخیراً در چهارچوب رسیدن به توافق آتش بس در غزه انجام شده و قرار است دور جدید مذاکرات در این زمینه در دوحه برگزار شود، «جهاد طه» سخنگوی رسمی جنبش حماس درباره پاسخ این جنبش به طرح پیشنهادی آتش بس گفت که ما هرگز از خواسته‌های اصلی خود که در خدمت مردم و مقاومت ماست کوتاه نخواهیم آمد.

سخنگوی حماس در گفتگو با العربی الجدید اظهار داشت: یک روند مذاکرات در حال انجام است که در آن رایزنی‌هایی که اخیرا درباره ساز و کار آتش بس و عقب نشینی نیروهای اشغالگر انجام شده بود، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت تا در یک چهارچوب زمانی منجر به توقف تجاوزات علیه غزه شود.

وی افزود: همچنین یک دور از مذاکرات نیز وجود دارد که برای بحث درباره موضوعات اساسی و جزئیات آن اختصاص یافته و امیدواریم که این روند جدی باشد و طرف صهیونیستی به آن عمل کند.

جهاد طه تصریح کرد: نتایج مذاکرات که قرار است منجر به توقف تجاوزات علیه غزه شود، صحنه نهایی را روشن خواهد کرد و این به میانجی‌ها و جامعه بین‌المللی فرصت بیشتری می‌دهد تا رژیم اشغالگر را جهت اجرای توافق تحت فشار قرار دهند.

عقب‌نشینی کامل صهیونیست‌ها از غزه شرط ضروری برای تبادل اسراست

از طرف دیگر یک منبع در مقاومت فلسطین طی گفتگو با المیادین اظهار داشت که رژیم صهیونیستی قصد عقب نشینی از گذرگاه رفح و محور فیلادلفیا (صلاح الدین) در جنوب غزه را ندارد.

این منبع تاکید کرد: اسرائیل اصرار دارد که همچنان در محور فیلادلفیا در طول مرزهای نوار غزه و مصر بماند. از نظر مقاومت، تعهد رژیم صهیونیستی به عقب نشینی کامل از همه اراضی فلسطین در نوار غزه، شرطی ضروری برای توافق تبادل اسراست.

منبع مذکور افزود: اسرائیل هیچگونه انعطاف پذیری درباره عقب نشینی از گذرگاه رفح و محور فیلادلفیا از خود نشان نداده و به دنبال تحمیل حاکمیت جدید بر این گذرگاه و محور است.

در شرایطی که طی یک هفته گذشته مباحثات جدیدی درباره توافق آتش‌بس در غزه انجام شده است و جنبش حماس در برابر طرح پیشنهادی جدیدی که به این منظور مطرح شده است، ضمن تعهد به مواضع اصولی خود، نرمش زیادی نشان داده است، رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که به‌جز نتانیاهو، تقریباً همه موافق توافق هستند و به‌نظر می‌رسد مجدداً شاهد مانورهای وی برای به شکست کشاندن مذاکرات باشیم.

در همین راستا اخیرا روزنامه عبری هاآرتص به نتانیاهو هشدار داد که در صورت عدم موافقت با آتش‌بس این دفعه تبعات زیادی گریبان کابینه و جامعه صهیونیستی را خواهد گرفت‌.

این رسانه صهیونیستی تأکید کرد: اگر نتانیاهو این بار نیز مخالفت کند، وضعیت به‌گونه‌ای خواهد بود که گویی بمب اتم بر سر ما انداخته‌اند.

این درحالی است که در پی پاسخ جنبش حماس به طرح پیشنهادی برای آتش بس، یک منبع ویژه اعلام کرد که حماس در این پاسخ بر مواضع و شروط اصلی خود در برقراری آتش بس دائمی، عقب نشینی کامل نیروهای اشغالگر از نوار غزه و بازگشت آوارگان به منازل خود تاکید دارد.

به گفته این منبع، جنبش حماس همچنین بر لزوم عقب نشینی اشغالگران از محور فیلادلفیا (صلاح‌الدین) واقع در امتداد مرز بین نوار غزه و مصر و نیز گذرگاه رفح تاکید کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها