کد خبر: ۷۲۶۰۶
زمان انتشار: ۱۴:۴۰     ۲۰ مرداد ۱۳۹۱
معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت بدلیل بنیه قوی نظامی سوریه و در خط مقاومت قرار داشتن آن بسیار بعید است که حمله نظامی خارجی به سوریه صورت بگیرد.
خبرآنلاین، حسین امیر عبداللهیان بعد از پایان نشست مشورتی تهران پیرامون سوریه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره احتمال حمله نظامی خارجی به سوریه با بیان این مطلب گفت: اگر قرار باشد به سوریه نیز حمله نظامی شود، از آنجایی که این کشور در خط مقدم محور مقاومت قرار داشته است، ارتش این کشور توانایی دفاع از سرزمین سوریه را دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا رییس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس اضطراری مکه سازمان همکاری های اسلامی شرکت می کند یا نه، اظهار داشت: آقای احمدی نژاد در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که ایا پادشاه عربستان سعودی در نشست سران اجلاس غیرمتعهدها در تهران حضور خواهد یافت یا نه؟ گفت: با توجه به اینکه ملک عبدالله مریض است و شرایط جسمی مناسبی ندارد، ممکن است عربستان سعودی در سطح پایین تری در اجلاس تهران حضور یابد.

امیرعبداللهیان همچنین با بیان اینکه راهکار سوریه سیاسی است، تاکید کرد: برخی از طرف ها در این کشور بدنبال فروریختن پایتخت بودند اما به زودی شاهد بازگشت ثبات و آرامش به شهر حلب و سایر شهرهای سوریه خواهیم بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۱۲ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۱
۱
۰
به درک
چه بهتر که وجود نحس و کثیفش این کشور رو آلوده نکنه
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها