کد خبر: ۷۳۷۵۴
زمان انتشار: ۱۶:۱۱     ۲۵ مرداد ۱۳۹۱
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که با همه همسایگان خود روابط حسنه دارد و وجود بعضی اختلافات یا سوء تفاهمها، تاثیری در روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه نخواهد داشت.
فارس، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی در خصوص موضع‌گیری اخیر وی در مورد تعدادی از کشورهای منطقه غرب آسیا، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که با همه همسایگان خود روابط حسنه دارد، وجود بعضی اختلافات که زمینه تاریخی یا سوء تفاهم دارد تاثیری در روابط حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه نخواهد داشت.

فیروزآبادی افزود: از این بابت است که بنده در صحبت‌هایی که می‌کنم به کشورهای همسایه می‌گویم "دوستان ما"، مثلا ما با ترکیه روابط طولانی در انقلاب اسلامی داریم و کسانیکه اکنون در ترکیه حکومت می‌کنند دوستان انقلاب اسلامی و حامیان جمهوری اسلامی ایران هستند و یا قطر در قضیه لبنان کمک‌های زیادی به حل مسایل کرد، آنچه از من توسط خبرگزاری‌ها نقل شده است به مناسبت ماه مبارک رمضان و از باب امر به معروف و نهی از منکر به دوستانمان بوده است.

وی در ادامه تاکید کرد: ملت‌های اسلامی مخصوصا ترکیه اشتراکات زیادی با انقلاب‌ اسلامی و جمهوری اسلامی ایران دارند که ما این اشتراکات را زمینه ساز وحدت اسلامی می‌دانیم، بنابراین اختلافات بین کشورهای اسلامی خلاف قرآن است و ما مایلیم روابط دوستانه در جهت اقتدار مسلمانان در منطقه غرب آسیا و جامعه بین الملل را پاسداری کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: دشمنان ما آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند که در این زمینه نیز ما با اینها اختلافات مبنایی و ایدئولوژیک داریم و آنها دائما علیه اسلام و مسلمانان توطئه می‌کنند و بایستی ما مسلمانان هشیار باشیم که توطئه‌های ابر سرمایه‌داری و صهیونیستی علیه اسلام است و آنها با اسلام کار دارند و با نام کشورهای اسلامی کاری ندارند. موضوع اصلی دفاع از اسلام، قرآن، کعبه و ایمان مسلمانان در برابر تهاجم فرهنگی، سیاسی، نظامی و اقتصادی توطئه‌گران غربی است. بنده به مناسبت این ایام نورانی ماه مبارک به برادران در ترکیه، قطر و عربستان سلام و به اشتراکات اسلامی‌مان افتخار می‌کنم.

فیروزآبادی در پایان اظهار داشت: نگرانی ما تقویت تکفیری‌ها و استفاده آمریکا از آنها در آینده در کشورهای اسلامی است که این یک حقیقت پنهان نشدنی است و امیدوارم همه دوستان ما متوجه باشند که رسول خدا(ص) فرمودند «هر کسی ظالمی را تایید و تقویت کند آن ظالم بر او مسلط خواهد شد».
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها