کد خبر: ۷۴۴۵۲
زمان انتشار: ۲۱:۵۱     ۲۸ مرداد ۱۳۹۱
وقتی سبزها مثل اسرائیل از برگزاری جنبش عدم تعهد در ایران نگران می شوند/

«ایجاد خرابکاری در تهران در زمان برگزاری اجلاس غیرمتعهد‌ها»، نسخه سایت «کلمه» برای حامیان جریان فتنه است؛ البته این خرابکاری قرار است در حد از بین بردن زحمات کارگران شهرداری در تمیز کردن فضای شهر و زیباسازی اماکن و معابر باشد تا با زشت کردن نمای عمومی شهر، سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، به نالایقی دولت در اداره کشور پی ببرند!

به گزارش رجانیوز، این روز‌ها دستگاه های مختلف در حال مرمت نمای عمومی پایتخت برای برگزاری هر چه بهتر و باشکوه‌تر اجلاس اعضای جنبش عدم تعهد در ایران است. این نشست به دلیل میزبانی ایران در شرایط بسیار حساس غرب آسیا و انقلاب‌های اسلامی در کشورهای عربی، بسیار مهم ارزیابی شده و غرب تمام تلاش خود را برای عدم برگزاری آن در تهران به کار گرفت. حتی عربستان سعودی هم برای تحت‌الشعاع قرار دادن این اجلاس، دست به برگزاری اجلاس فوق‌العاده کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در مکه زد که البته نتوانست در این زمینه کامیاب باشد.

اکنون که ایران آماده میزبانی از این اجلاس و به رخ کشیدن جایگاه تاثیرگذار خود در منطقه و معادلات جهانی است، جریان فتنه قصد دارد تا با فضاسازی روانی و تبلیغاتی، این دستاورد مهم جمهوری اسلامی ایران را ناکام جلوه دهد. جریانی که مدت‌هاست بدنه مردمی خودش را از دست داده، از مردم خواسته تا با تخریب فضاهای عمومی، مبلمان شهری و نمای بصری پایتخت و آلوده کردن محیط تهران در زمان برگزاری این اجلاس، «بی‌تعهدی دولتمردان در قبال مردمشان را به رخ غیرمتعهد‌ها بکشد!»

جنبش سیاه کردن دیوار‌ها و پنجره‌های خانه‌ها، شکاندن طلق‌های شیشه‌ای ایستگاه‌های اتوبوس و آلوده کردن معابر شهری قرار است وسیله‌ای باشد برای رساندن صدای این جماعت به سران کشورهای تاثیرگذار جهان! سایت کلمه که توسط اعضای ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در سال ۸۸ که اکنون به فرانسه پناهنده شده‌اند، اداره می‌شود، در این زمینه نوشته است: «برای فعالان جنبش سبز و میلیون‌ها مردمی که همراه آن هستند اما، حضور ده‌ها شخصیت سیاسی بین المللی و ده‌ها خبرنگار خارجی، می‌تواند فرصتی به شمار آید برای اعلام خواسته‌ها و مطالبات بر حق این ملت مظلوم. می‌توان درخواست برای آزادی سران جنبش سبز از حبس خانگی و زندانیان سیاسی از حبس‌های غیرقانونی، رفع سانسور و خفقان از فضای رسانه‌ای، شکستن جو امنیتی حاکم بر فرهنگ و ادب و هنر، احقاق حقوق شهروندی اقلیت‌های دینی و مذهبی و کنار گذاشتن نظامی‌گری از مدیریت فضای مدنی و اقتصادی را با صدای بلند و از راه‌های گوناگون به گوش شرکت کنندگان این اجلاس رساند تا بدانند که میزبانانشان تا چه اندازه نسبت به انجام وظایفشان در قبال شهروندان خود بی‌تعهد هستند.»

این جماعت که از انزوای ایران در جهان حرف می‌زنند، حتی به اندازه دیکتاتور سعودی هم قدرت تحلیل مسائل بین‌المللی را ندارند که از میان ده‌ها رئیس‌جمهور حاضر در نشست فوق‌العاده کشورهای اسلامی، تنها به استقبال رئیس‌جمهور ایران آمد و او را در کنار خود نشاند تا به قدرت تاثیرگذاری تاریخی ایران بر مسائل فعلی منطقه اذعان کند و برای تطمیع ایران حتی حاضر به کرنش در برابر نماینده ملت ایران شود.

دیروز هم زمانی که پرچم جمهوری اسلامی ایران در استرالیا، انگلستان، یمن، بحرین، عربستان، آلمان، فرانسه، پاکستان، افغانستان و... به اهتزاز درآمده بود و همه به جشن روز قدس که یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است، آمده بودند، انگار دوستان سبز در حال طراحی همین سناریوی فوق‌العاده استراتژیک درباره اجلاس غیرمتعهد‌ها بودند که عمق نفوذ دیپلماسی ایران در جهان را ندیدند.

این طراحی پیچیده! برای ضربه زدن به منافع ملی ایران در حالی است که رژیم صهیونیستی، اصلیترین مخالف برگزاری این نشست در تهران است. چند روز پیش شبکه خبری الجزیره گزارش داد: «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ۳۰ آگوست (۹ شهریور) برای شرکت در نشست غیر متعهد‌ها وارد تهران می‌شود. روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در این باره نوشت: محمود عباس باید تصمیم بگیرد با چه کسی است، این روزنامه می‌افزاید: او نمی‌تواند از سویی از صلح با اسرائیل دم بزند و از سوی دیگر خود را به آغوش رهبران حماس و ایران بیندازد.

از سوی دیگر این نشست می‌تواند سرآغاز روابط حسنه میان ایران و مصر جدید باشید. روزنامه مصری الوطن به نقل از سخنگوی ریاست جمهوری مصر یاسر علی از تماس تلفنی محمود احمدی‌نژاد با محمد مرسی خبر داد. وی افزود: در این تماس تلفنی همچنین رئیس جمهوری اسلامی ایران از رئیس جمهور مصر برای شرکت در اجلاس عدم تعهد که در تهران برگزار می‌شود، دعوت کرد. همچنین عمرو رمضان، معاون وزیر خارجه مصر در گفتگو با خبرگزاری الشرق الاوسط مصر اظهار داشت: محمد مرسی، رئیس‌جمهور جدید مصر با حضور در کنفرانس آینده جنبش عدم تعهد در تاریخ ۲۹ آگوست در ایران، ریاست دوره‌ای این جنبش را به احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران واگذار می‌کند. 

«عمرو موسی»، نامزد سابق انتخابات ریاست‌جمهوری مصر با اشاره به برگزاری نشست جنبش غیرمتعهد‌ها در تهران به پایگاه لبنانی «النشره» اعلام کرد: نشست جنبش غیرمتعهد‌ها فرصت خوبی برای حضور محمد مرسی در ایران و گفتگو با مسئولان این کشور به منظور استفاده از تجارب ارزشمند آن‌ها در زمینه‌های مختلف است. ناراحتی رژیم صهیونیستی از برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در تهران بیشتر به خاطر آن است که حضور ده‌ها تن از مقامات عالی رتبه سیاسی کشورهای مختلف دنیا در تهران، فرصتی تبلیغاتی به تهران خواهد داد تا با رد ادعاهای غرب و اسراییل مبنی بر انزوای بین المللی تهران، خود را کشوری با ثبات و قدرتمند نشان دهد.

اکنون خیابان‌های تهران مانده‌اند و جماعت مدعی مهربانی و اسلام رحمانی...

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها