کد خبر: ۷۴۶۰۷
زمان انتشار: ۱۰:۱۱     ۳۱ مرداد ۱۳۹۱
فارس، سؤال برنامه شب گذشته ۹۰ برنامه اختصاص به دربی روز جمعه پایتخت داشت و از بینندگان تلویزیونی خواسته شد نتیجه بازی استقلال و پرسپولیس را پیش بینی کنند. این بار پرسپولیس دربی پیامکی را به استقلال باخت و ۴۸ درصد رای دهندگان پیش بینی برد استقلال را کردند، ۴۰ درصد نظرشان برد پرسپولیس بود و ۱۲ درصد هم پیش بینی کردند بازی مساوی می شود.

* پخش گل های خاطره انگیز دربی در ۳۰ سال گذشته

پخش گل های دربی در ۳۰ سال گذشته از قسمت های جالب توجه برنامه ۹۰ بود. گل های بهتاش فریبا و پرویز مظلومی اولین گل هایی بود که پخش شد و از پرسپولیس نیز گل های ناصر محمد خانی و فرشاد پیوس گل های اول به نمایش درآمد. گل سوم ایمون زاید نیز در بین گل های خاطره انگیز دربی در کنار گل های کریم باقری، محمود فکری، عبدالعلی چنگیز و... قرار گرفت.

* ۵۰ گزارش بی فایده و فروش ۷ هزار تومانی دعوتنامه

برنامه ۹۰ به کشمکش بین پرسپولیس و داماش بر سر محل برگزاری مسابقه نیز پرداخت و گزارشی از کمبود ظرفیت ورزشگاه عضدی و بلیت فروشی نامناسب پخش کرد. یکی از تماشاگران شمالی گفت: باید درد ما را درمان کنید، برنامه ۹۰ بیشتر از ۵۰ گزارش در مورد بلیت فروشی پخش کرده چه فایده ای داشته است؟! یکی از تماشاگران هم مدعی شد دعوتنامه رسمی برای حضور در ورزشگاه را به قیمت ۷ هزار تومان خریداری کرده که مسئولان ورزش استان این مسئله را تکذیب کردند.

امیر عابدینی مدیرعامل باشگاه داماش هم مدعی شد ورزشگاه سردار جنگل برای میتینگ ساخته شده نه فوتبال و ظرفیتش فقط ۲ هزار نفر بیشتر از ورزشگاه عضدی است و اکنون نیز در دست تعمیر است.

* نیکبخت واحدی: من را ببخشید، مشکل فوتبال ایران من نیستم

علیرضا نیکبخت واحدی بازیکن سابق تیم های استقلال و پرسپولیس که سابقه حضور در تیم ملی را هم دارد از گذشته خود ابراز ندامت کرد و از مسئولانی که باعث محرومیت و دوری او از فوتبال شدند خواست او را مورد بخشش قرار بدهند. نیکبخت گفت مسئولانی خارج از ستاد منشور و فدراسیون فوتبال زمینه محرومیت او را فراهم کرده اند که البته مقصر اصلی این مسئله خودش است اما تقاضای بخشش دارد.

نیکبخت گفت: من تنها بازیکن مسئله دار نیستم اما همه مشکلات فوتبال ایران در نیکبخت جمع شد و ۲ سال از حضور در لیگ برتر دور ماندم. حداقل می توانم ۴- ۵ سال دیگر بازی کنم و نباید فوتبال را در ۳۰ سالگی کنار بگذارم و بهتر است در ۳۶،۳۷ سالگی این کار را کنم زیرا پتانسیل دارم تا آن سن بازی کنم.

وی گفت که به دوستانش اعتماد کرده و چوب اعتماد بی جایش را خورده اما کسی نبوده کمکش کند و از مسئولان درخواست بخشش کرد تا زمینه بازگشتش به فوتبال را فراهم کنند. نیکبخت گفت که بیش از اندازه تاوان اشتباهاتش را داده است. نیکبخت همچنین گفت که متولد ۱۳۶۰ است.

* آبادان برزیلته!

بخش دوربین ۹۰ نیز بیشتر اختصاص به تصاویر همدردی اهالی فوتبال با زلزله زدگان داشت. کریم باقری هم از همدلی و کمک های مردم به زلزله زدگان تشکر کرد. در جالب ترین بخش این قسمت ۴- ۵برزیلی در فرودگاه لندن در المپیک با لهجه برزیلی گفتند: آبادان برزیلته!

* تقابل سرپرست پرسپولیس و مدیرعامل داماش

سعید شیرینی سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس روی خط برنامه آمد و از نحوه میزبانی داماش و حضور تماشاگران و مربیان این تیم در تمرین سرخپوشان گلایه کرد و گفت آقایانی که خودشان را پرسپولیسی می دانند از کمترین خدمت به پرسپولیس دریغ کردند.

عابدینی مدیرعامل باشگاه داماش از این صحبت ها برآشفته شد و گفت شیرینی چند هفته است روی نیمکت تیم پرسپولیس نشسته و مدت کوتاهی است به فوتبال آمده و در حالی که تمامیپیشکسوتان پرسپولیس خانه نشین هستند فردی مثل شیرینی سرپرست پرسپولیس شده است. اگر تماشاگران پرسپولیس را به تمرین راه نمی دادیم از ما گلایه می کردند. مربیان ما هم در تمرین پرسپولیس حضور نداشتند اما حالا می گویند آن تماشاگران جاسوس بوده اند. بعد از اینکه شیرینی گفت فیلم این مسئله موجود است عابدینی گفت که یک دقیقه مانده به آخر تمرین پرسپولیس آنها سر تمرین پرسپولیس حاضر شده اند!

عابدینی افزود: اصلا تمام مسایل به کنار چرا پرسپولیس به گهر باخت؟! آن مساوی باخت بود! چرا به فجر باختند؟ حالا که پرسپولیس به داماش ۱۰ نفره باخته است ما مقصریم؟! من دوست رویانیان هستم و گفته ام که به پرسپولیس هم نمی آییم، چرا نگرانی دارید؟!

شیرینی هم از رویانیان دفاع کرد و گفت که او در پرسپولیس موفق خواهد شد. در هیچ کجای شرح وظایف سرپرست هم نوشته نشده که باید در ترکیب تیم و مسایل فنی به سرمربی مشورت بدهد. قرار نیست من سابقه سرمربیگری داشته باشم.

پس از پایان این موضوع و در قسمت بعدی برنامه، فردوسی پور گفت که روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در تماسی اعلام کرده زمانی که عابدینی مدیرعامل پرسپولیس بود فردی به نام سعادت که سابقه ای در فوتبال نداشت را به عنوان سرپرست تیم انتخاب کرده بود!

* ملخ در ورزشگاه‍!

تصاویری از حشره های موجود در ورزشگاه دستگردی پخش شد و مجری برنامه با اشاره به ملخ ها و سایر حشرات، آنها را را با کارتون هاچ زنبور عسل مقایسه کرد!
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها