کد خبر: ۷۴۷۰۴
زمان انتشار: ۱۳:۱۳     ۳۱ مرداد ۱۳۹۱
بنا به تحقیقات سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گسل شمال تبریز فعالیت جدیدى نداشته است و شایعه انتقال مرکز پسلرزه های اهر به تبریز پایه علمی ندارد.

به گزارش مهر، دکتر منوچهر قرشی عضو هیئت علمى پژوهشکده علوم زمین و مشاور ریاست این سازمان درباره شایعات موجود پس از رخداد زمین لرزه 21 مرداد اهر و ورزقان گفت: به تازگى شایعاتى مبنی بر انتقال مرکز پسلرزه هاى زمینلرزه اهر-ورزقان به سوى باختر منتشر شده به نحوی که بر روى گسله فعال شهر تبریز ادامه یافته است.

وی افزود: این شایعات و اخبار که از هیچ گونه پایه علمی برخوردار نیستند باعث بروز برخی نگرانى ها براى اهالى و ساکنان شهر تبریز شده است.
 
بنا به گفته عضو هیئت علمى پژوهشکده علوم زمین، کانونیابى انجام شده نشان مى دهد پراکنش رومرکز این پسلرزه ها در راستاى گسله مسبب زمینلرزه بوده و ارتباطى با گسله فعال شمال تبریز ندارد.
 
مشاور ریاست سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تاکید کرد: بنابراین در حال حاضر خطرى شهر تبریز را تهدید نمى کند و علاوه بر این کارشناسان موسسه ژئوفیزیک نیز اعلام کرده اند که داده هاى لرزه خیزى گسله شمال تبریز پیش و پس از زمینلرزه اهر-ورزقان تغییرى نکرده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها