کد خبر: ۷۴۷۳۸
زمان انتشار: ۱۸:۰۲     ۳۱ مرداد ۱۳۹۱

حساب کاربری «وحید یامین‌پور»، از کاربران فعال شبکه اجتماعی «گوگل پلاس» از طرف گوگل به‌دلیل «انتشار محتوای مغایر با خط مشی‌های گوگل» مسدود شد.

نویسنده وبلاگ «کیستی ما» در آخرین نوشته وبلاگ خود، این موضوع را اعلام کرد و نامه گوگل را که معمولا برای حساب‌های مسدود شده ارسال می‌شود منتشر کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: پس از بررسی نمایه شما، به این نتیجه رسیدیم که برخی از محتواها (برای مثال، نوشتار، تصاویر یا نام) با خط مشی محتوا و رفتار کاربر یا خط مشی نام‌های Google+‎ مغایرت دارد.

این‌طور که پیداست قرار است گوگل مجددا نمایه وحید یامین‌پور را بررسی کند و اگر نمایه او با خط مشی‌های گوگل مطابقت داشت، طی چند روز آینده تعلیق حساب او حذف شود.

مجری سابق برنامه «دیروز، امروز، فردا»ی شبکه سوم سیما درباره این تعلیق در وبلاگ خود این‌طور نوشته است:

علتش روشن است. به مناسبت روز قدس چند نوت ضد اسرائیلی منتشر کردم… همین!

بر اساس «خط مشی‌ها و اصول اساسی شبکه اجتماعی Google»، کاربران بایستی ۱۳ مورد را رعایت کنند که به نظر می‌رسد مورد سوم در این زمینه صدق می‌کند.

گوگل پلاس در بند سوم قوانین خود آورده است:

از توزیع محتوایی که عداوت و تنفر در مورد گروهی از انسان‌ها براساس منشأ نژادی یا قومی، دین، ناتوانی، جنسیت، سن، وضعیت سربازی یا تمایل جنسی/هویت جنسی آنها ترویج می کند، خودداری کنید.

با این همه، هنوز گزارشی از برخورد گوگل پلاس با کاربران منتشر کننده محتوای توهین کننده به ارزش‌های اسلامی منتشر نشده است و کمپین‌های موهونی چون کمپین‌هایی درباره امام علی النقی(ع) در این شبکه وجود دارد.

منبع: وبلاگ نیوز
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۲
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
مل مل
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۴۳ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۱
۲
۰
گوگل رو که چند مدت پیش رسما دادن به اسرائیل(خبرش منتشر شد) و این طور رفتارها هم بعید نیست.
مرگ ب ر اسرائیل
پاسخ
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۴۸ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۱
۱
۰
گوگل کم کم داره خودشو لو ميده. اگه اين کارو نميکرد تبعات کمتري داشت!
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها