کد خبر: ۹۵۰۷۲
زمان انتشار: ۱۷:۵۱     ۰۱ آذر ۱۳۹۱
گزارش تفصیلی ۵۹۸ از سفر سه مرحله ای کلینتون به اسرائیل:
ژست صلح طلبانه دولت امریکا روی دیگر سکه ی کمک های میلیارد دلاری تسلیحاتی به رژیم جنگ طلب اسرائیل است که دستیابی صهیونیست ها به پیشرفته ترین سلاح ها را تسهیل ساخته است. سخنگوی دولت امریکا اعلام کرده بود کلینتون با تاکید بر اینکه ”منافع امریکا در گرو نتایج صلح آمیز این مذاکرات و افزایش امنیت اسرائیل و ثبات در منطقه است“ بر این مدعا صحه گذاشت.
سرویس بین الملل پایگاه 598 - هیلاری کلینتون امروز وارد خاک فلسطین اشغالی شد تا راهکارهای خود برای رسیدن به آتش بس مورد نظر رژیم صهیونیستی را در اختیار آنان قرار دهد. این در حالی است که به نقل از رسانه های سرتاسر جهان، نارضایتی از سیاست های امریکا به قلب تل آویو رسیده است. دیروز یک شهروند اسرائیلی در آستانه سفر کلینتنون، با حمله به سفارت امریکا در تل آویو و زخمی کردن یکی از نگهبانان با تبر و چاقو، این نارضایتی را به گوش همگان رسانده بود.اما سفر سه مرحله ای کلینتون به اسرائیل، کرانه باختری، و قاهره برای دیدار با نتانیاهو، مقامات فلسطینی، و محمد مرسی رئیس جمهور مصردر حالی صورت می گیرد که با گذشت هفت روز از شروع این نزاع خونین و نابرابر، تهاجمات رژیم صهیونیستی و حملات هوایی به غزه افزایش یافته و حماس را وادار به حملات تلافی جویانه کرده است. گفتنی است، تا پایان روز هفتم جنگ، 130 فلسطینی و فقط 5 اسرائیلی کشته اند.

دولت اوباما پیشتر رسما حمایت خود از حق اسرائیل برای دفاع در برابر حملات حماس را اعلام کرده بود بدون اینکه چنین حقی را برای طرف فلسطینی نیز قائل شود اما با هشدار کارشناسان نظامی مبنی بر خودداری اسرائیل از درگیری زمینی که قطعا به افزایش تلفات هردوطرف کمک خواهد کرد، طرح آتش بس فوری را به سران اسرائیل پیشنهاد داده تا از کشیده شدن جنگ به جنگ زمینی جلوگیری شود.

ژست صلح طلبانه دولت امریکا روی دیگر سکه ی کمک های میلیارد دلاری تسلیحاتی به رژیم جنگ طلب اسرائیل است که دستیابی صهیونیست ها به پیشرفته ترین سلاح ها را تسهیل ساخته است. سخنگوی دولت امریکا اعلام کرده بود کلینتون با تاکید بر اینکه ”منافع امریکا در گرو نتایج صلح آمیز این مذاکرات و افزایش امنیت اسرائیل و ثبات در منطقه است" بر این مدعا صحه گذاشت.

باید دید با توجه به خواسته های دو طرف درگیری از یکدیگر، کلینتون تا چه می تواند در ایجاد یک آتش بس نتیجه بخش موثر باشد.

حماس خواستار توقف حملات اسرائیل به غزه و پایان محدودیت های شدید تجاری در داخل و خارج خاک این منطقه است. از طرفی اسرائیل نیز خواستار پایان دادن به حملات راکتی به خاک شهرک های صهیونیست نشین و پایان قاچاق سلاح به نوار غزه از طریق تونل های زیرزمینی در زیر مرز با مصر است.

اما آیا می توان در کنار رژیم صهیونیستی با آن سابقه ی جنگ افروزی و خونخواری زندگی کرد و به سلاح احتیاج نداشت؟ آیا بدون تضمین ثبات آتش بس، عاقلانه است که حماس توافقنامه پایان تجارت سلاح را امضا کند؟

نتانیاهو دیشب در دیدار با کلینتون اذعان کرد ”اگر امکان آتش بس بلندمدت به استفاده از ابزار دیپلماتیک وجود داشته باشد، اسرائیل آن را ترجیح میدهد اما اگر چنین نباشد، مطمئنا درک خواهید کرد که ما هراقدام لازم برای دفاع از شهروندان خود را انجام خواهیم داد." این یعنی امیدی به آتش بس نیست زیرا اگر قرار به ظلم پذیری فلسطینی ها بود، از ابتدا جنگی اتفاق نمی افتاد که اکنون درباره توقف آن بحث شود! باید دید حملات موشکی حماس به حدی قدرت تخریب دولت نتانیاهو را داشته اند که در پس هراس از عدم پیروزی در انتخابات پیش رو در دو ماه آینده وی وادار به تن دادن به خواسته های فلسطینی ها شود یا نه.

در این میان ادعای مضحک مقامات اسرائیلی نیز درخور توجه است. رویترز دیروز در قسمتی از یکی از خبرهای خود نوشت: ”اسرائیل حماس را متهم کرده است که با قرار دادن راکت ها در میان مردم غزه، آنها را در معرض خطر قرار داده است."

از طرفی، با وجود گفتگوهای به اصطلاح صلح، گیلاد شارون فرزند آریل شارون در تحلیلی با وقاحت تمام اعلام کرده بود ”امریکا نباید از ما انتظار صلح داشته باشد زیرا منطقه فلسطینی نشین در حال تبدیل شدن به یک نهاد مستقل تحت حکومت حماس است... امریکایی ها با بمباران هیروشیما کار خود را متوقف نکردند زیرا روند تسلیم دولت ژاپن سریع نبود، به همین منظور امریکا ناگازاکی را نیز بمباران کرد . ما نیز باید تمام همسایگی خود [غزه] را با خاک یکسان کنیم."

تمام این ماجراها در حالی است که اسرائیل تحت انتقاد شدید افکار عمومی در سرتاسر دنیاست. به طوریکه به اقرار دولت رژیم جعلی اسرائیل، از آغاز تا روز ششم حمله به نوار غزه، بیش از 44 میلیون تلاش برای انجام عملیات های گوناگون سایبری به منظور هک کردن وبسایت های دولت اسرائیل انجام پذیرفته است. ای بی سی نیوز به نقل از یک افسر اطلاعاتی در وزارت دارایی اسرائیل اعلام کرد یک وبسایت مربوط به یک واحد کوچک از یکی از وزارتخانه ها برای دقایقی هک شده است.ای بی سی نیوز افزود سایت دفتر نخست وزیری، وزارت امور خارجه، و اقامتگاه رئیس جمهور در میان وبسایت هایی مورد هدف بودند که یک گروه هک در برلین مسئولیت بخشی از آنها را برعهده گرفته است.

البته مقامات اسرائیلی دیروز عنوان کرده بودند که حملات سایبری از خاک ایران و نوار غزه بسیار تهدیدکننده تر از حملات گروه Anonymous بوده است.

منابع گزارشی:

http://www.washingtonpost.com/world/middle_east/israel-police-man-wielding-ax-and-knife-wounds-guard-at-us-embassy-in-tel-aviv-is-detained/2012/11/20/922f23fe-32f6-11e2-92f0-496af208bf23_story.html

http://www.csmonitor.com/World/Latest-News-Wires/2012/1120/Obama-sends-Clinton-to-Mideast-amid-conflict-between-Israel-and-Hamas-video

http://www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5hrts1GT0U27JYOfTvlTM5WG8WD2A?docId=6683ac0915f54434bd2ff23f2b250e72

http://www.reuters.com/article/2012/11/21/us-palestinians-israel-hamas-idUSBRE8AD0WP20121121

http://www.csmonitor.com/World/Middle-East/2012/1120/Israelis-ponder-alternatives-to-mowing-the-lawn-in-Gaza-video

http://bits.blogs.nytimes.com/2012/11/20/cyber-attacks-from-iran-and-gaza-on-israel-more-threatening-than-anonymouss-efforts/

گزارش از سیدهادی آیت
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۰۵ - ۰۱ آذر ۱۳۹۱
۰
۰
باور کنید اینها روز 11هم آتش بس رو میپذیرند. 33 بعد 22 حالا 11
این اسرائیلیا بد پدر سوختند
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها